Mart 29, 2021

Phemex Nasıl Kullanılır ? Özellikleri Ve Avantajları

ile Herbirşeyden

Herbirseyden.com olarak Phemex kripto para borsasında hesap açarak , platformlarını makalemiz için test inceledik. Phemex nasıl kullanılır ? Özelliklerini ve avantajlarını yazımızda ele aldık.

Phemex Hakkında

Sekiz eski Morgan Stanley Yöneticisi tarafından 2020 yılında kuruldu. yönetilen Phemex, dünyanın en hızlı kripto para birimi türevlerini ve spot ticaret platformunu kurdu Spot alım satımlar için Premium sistemini geliştiren Phemex 9.99$’a sıfır maliyet sunan ilk kripto para borsasıdır.

Merkezi Singapur’da olan Phemex resmi olarak 25 Kasım 2020’de faaliyete başladı. Temmuz 2020’de günlük 1,5 Milyar $ ‘lık en yüksek işlem hacmiyle yalnızca birkaç ay içinde 200.000’den fazla kullanıcı sayısına ulaştıtı. (Tardis.dev, Nomics, CoinMarketCap, CryptoRank ve CoinGecko işlem hacmini doğruladı).


Merkez Singapur’da olan borsada Satış müdürü olarak bir Türk’te görev yapmakta. Kendisi ile Eposta ve Telegram aracılıgıyla tanışma fırsatım oldu. Türk müşterilerinin onun için çok önemli olduğunu ve her zaman yardımcı olmak istediğini söyledi. Phemex’te Türk müşterilere önem veriyor. Bunu web sitesine girdiğiniz zaman anlıyorsunuz. Kullanımı çok kolay ve gerçekten çik hızlı çalışan mobil uygulamaları var.

Phemex’in Türkiye’ye verdiği önemi sosyal medya hesaplarındanda anlayabiliriz. Telegram’da global sohbet odasının dışında çok aktif bir Türkiye grubu bulunmakta. Burada kullanıcılar sürekli etkileşim halinde. Ayrıca Instagram ve Twitter’de Türkiye özel sayfalarını takip edebilir, yenilik ve kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

Phemex Nasıl Hesap Açılır ?

Phemex borsasında hesap açmak için bir eposta hesabı yeterlidir. Kayıt olduktan sonra güvelik için 2 faktörlü korumayı etkin hale getirmemiz gerekiyor.

Aşşağıda Phemex borsasında ilk defa hesap açacaklar için özel bir referans kodlu link paylaşıyoruz. Bu referans kodu bize ilk 3 ay için %10 komisyon indirimi ve 10$ gibi ekstra hoş geldin bonusu sağlıyor. Ve ilk bir hafta boyunca Premium özelliği hediye olarak geliyor. Premium üyelik nedir , aşsağıda detayları bulabilirsiniz.

Phemex borsası referans kodlu hesap açma linki

Phemex nasıl hesap açılır

Phemex Nasıl Para Yatırılır ?

Para yatırmanın iki yolu var. Birincisi Kredi kartı ile kripto para alabiliriz. İkinci yol olarakta kripto para transfer ederek para yatırabiliriz. Para yatırma işlemleri mobil uygulama üzerinden yapılabiliyor.

Nasıl para yatırılır

Mobil uygumamasından sağ alt köşedeki Hesap sekmesine girdiğimiz zaman yukarıdaki ekrandaki gibi para yatırma seçeneklerini görebilirsiniz.

Phemex Borsası Yatırım Seçenekleri

Phemex borsası Spot piyasa , Vadeli işlemler ve Birikim hesabı gibi seçenekler sunuyor.

Bitcoin ve altcoin’lerde yüksek likitideye sahip olan borsada , alım satım yaparken arada fiyat boşukları (makas) bulunmuyor. Burası oldukça önemlidir, her zaman alım satım yapacak birini bulacağımız ve oynak (volatilite) risklerinin düşük olduğunu gösterir.

Vadeli işlemlerde 100 X’e kadar kaldıraç sunuyor. Oldukça hızlı çalışan uygulaması sayesinde alım satım emirleri anında gerçekleşiyor.

Birikim hesabi olarak esnek ve kilitli birikim seçeneklerinde yüksek getiri ile öne çıkıyor. Yazımızı yazdığımız sıralarda Usdt birikim oranları esnek için yıllık %7 , 7 gün Kilitli birikim için %10 gibi yüksek oranlar sunuyor.

Premium Özelliği

Dünyada ilk defa Phemex borsası tarafından hizmete sunulan çok kullanışlı bir Premium sistemi var. Aylık 9.99 dolardan satın alınan servis ile yapmış olduğumuz hiç bir işlem için komisyon ödemiyoruz. Çok sık al sat yapan müşteriler için çok güzel bir uygulama. Day trade dediğimiz günlük işlemler yapanlar için en büyük handikap olan komisyon masrafı bu sekilde ortadan kalkmış oluyor. Ayda bir defa ödüyorsun ve o ay boyunca hiç bir işlem için masraf kesilmiyor. Daha uzun süreli premium üyelikleri için daha cazip fiyatlarda bulunuyor.

Bonuslar

Hoş geldin bonusu

Yukarıdaki resimdende anlaşilacağı gibi 80$ hoş geldin bonusu alabilirsiniz.

ilk işlem bonusları

Spot piyasa ve vadeli işlemler piyasasında yapacağımız ilk işlemler içinde 10’ar dolar ek bonusumuz bulunmakta. Bonusları almak için özel bir şey yapmamıza gerek yok. Zaten yapmış olduğumuz normal işlemlerimizi yaparken bu bonusları kazanabiliriz.

Sonuç

Herbirseyden.com olarak bir çok borsayı inceliyoruz. Başkalarının ne yazdığına değil , bu borsalarda hesap açarak , ögrenerek tecrübelerimizi paylaşıyoruz. Phemex borsasını kullanım kolaylığı ve hızı ile oldukça beğendik. Bir çok borsada bunu bulamıyoruz. Yöneticileride oldukça tecrübeli. Geleceğinin cok parlak olacağını düsünüyoruz. Phemex nasıl kulanılır anlatmaya çalıştık. Herkese bol kazançlar diliyor Anasayfamızı gezmenizi tavsiye ediyoruz.