Nisan 12, 2021

Paribu’dan Gate.io’ya Transfer Btc Usdt Xrp Resimli Anlatım

ile Herbirşeyden

Gate.io’ya Paribu’dan Btc , Usdt ve Xrp transferi nasıl yapılır resimlerle destekleyerek uygulamalı olarak anlattık. Transfer işlemlerinde Ağ mantığını çözersek istediğimiz her kripto parayı istediğimiz her adrese gönderebiliriz. Gate.io nasıl kullanılır sayfamıza göz atmak isterseniz buradan sayfamıza gidebilirsiniz. Ayrıca bu sayfamızdan Gate.io’da %30 komisyon indirimli Referans kodu ile hesap açabilirsiniz.

Paribu’dan Gate.io’ ya Transfer

Paribu’dan Gate.io’ya transfer yapabilmek için ilk önce göndemek istediğimiz kripto paranın cüzdan adresini almamız gerekiyor. Bunun için Gate.io mobil uygulamasını açarak devam ediyoruz.

Yukarıdaki ilk resimde daire içinde gösterilen Cüzdanlar sekmesine giriyoruz. Resimde yine daire içerisinde gösterilen Para Yatırma‘ya basarak devam ediyoruz. Yanındaki resimdeki gibi kripto para yatırabileceğimiz coinlerin listesi açılıyor. Buradan yatırmak istediğimiz kripto parayı seçiyoruz. Yada daire içinde gösterilen arama kutucuğuna ismini yazarak buluyoruz. Kripto parayı sectikten sonra ilk defa para yatıracağımız için Gate.io borsası bizim için bir cüzdan adresi oluşturuyor.

Gate.io Cüzdan Adresi Oluşturma

Yukarıdaki resimdeki gibi cüzdan adresimiz oluşturulurken beklememizi söyleyen bir ekran çıkıyor. Bu işlem bazen bir kaç dakika sürebiliyor.

Gate.io Btc,Usdt ve Xrp Adresi Alma

Cüzdan adreslerimiz oluştuktan sonra yukarıdaki resimde sırasıyla adresleri nasıl hafızaya kopyalayabileceğimiz işaretli bir şekilde gösteriliyor. Btc adresini alabilmek için sadece Kopyala yazısına tıklamamız yeterli. Usdt adresini hafızaya kopyalamak için öncelikle Chain Name ( Ağ ismi ) kısmında resimde işaretli olan TRX‘i seçiyoruz. Trx ağı yani Tron yada En bilinen ismi ile TRC20 ağıdır. Hepsi aynı ağ olup burada TRC20 yerine TRX yazmışlar. Ardından resimde gösterilen Kopyala yazısına tıklayarak Usdt adresimizi hafızaya kopyalıyoruz. Şimdi gelelim Xrp’ye

Gate.io’dan Xrp adresimizi alabilmek için Ağ seçimi yapamıza gerek yok. Sadece bir ağ var o da Xrp Ağı. Burada resimde gösterildiği gibi Kopyala yazısına tıklayarak Xrp adresimizi hafızaya kopyalayalıyoruz. Xrp transfer işlemleri için adresin yanında Tag adresimizide kopyalamamız gerekiyor. Bunun için parmağımızla sayfayı biraz aşşağıya kaydırarak Xrp Tag adresimizi resimde gösterildiği gibi Kopyalayabiliriz.

Yukarıda Btc , Usdt ve Xrp adreslerinin Gate.io’dan nasıl alınabileceğini resimlerle destekleyerek gösterdik. Şimdi bu adreslere kripto para yollayabilmek için Paribu mobil uygulamasına geçiyoruz.

Paribu’dan Gate.io’ya Transfer

Paribu Cüzdan

Paribu mobil uygulamasında yukarıdaki resimde sağ alt tarafta gösterilen CÜZDAN sekmesine basıyoruz. Açılan ekrandan çekmek istediğimiz kripto paranı ismine tıklayarak açılan ekrandan aşşağıdaki resimdeki gibi ÇEK yazısına basıyoruz.

Paribu Kripto Para Çekme

Şimdi sırası ile Paribu’dan Gate.io ya transfer işlemine başlayalım.

Paribu’dan Gate.io ya Btc Transferi

Paribu’dan Gate.io’ya Btc Transferi

Paribuda’n Gate.io’ya Bitcoin gönderebilmek için yapmamız gereken ilk şey, Gate.io’dan hafızaya kopyalamış olduğumuz Btc cüzdan adresimizi yukarıdaki resimdeki gibi Alıcı Adres yazan kutucuğa yapıştırmak. Ardından Çekilecek Miktar (BTC) yazan kutucuğa Gate.io’ya transfer etmek istediğimiz miktarı yazıyoruz. Paribu bizden bu transfer işlemi için 0.0005 Btc komisyon kesiyor. Normalde Türk borsalarından kripto para göndemek ücretsiz oluyor ama Btc’nin durumu farklı. Tüm borsalardan Btc transferi malesef ücretidir. Bu komisyon oranının madencilere gittiği söyleniyor. BTC ÇEK buttonuna basarak güvenlik doğrulaması aşamasına geçiyoruz. Güvenlik doğrulamasına gerekli sifreri girerek Paribu’dan Gate.io ya Btc transferini tamamlıyoruz.

Paribu’dan Gate.io’ya Usdt Transferi

Paribu’dan Gate.io’ya Usdt Transferi

Paribu’dan Gate.io’ya Usdt gönderebilmek için yukarıdaki resimdeki gibi TRC-20 seçili olmalıdır. Alıcı Adres kısmına Gate.io’dan almış olduğumuz Usdt adresimizi yapıştırıyoruz. Çekilecek Miktar (USDT) kutucuğuna çekmek istediğimiz Usdt miktarını yazıyoruz. Paribu borsası TRC20 ağını kullanarak yapılan çekim işlemleri için herhangi bir miktar komisyon almıyor. Tamamen ücretsiz bir şekilde Usdt transferi yapabiliyoruz. USDT ÇEK buttonuna basarak güvenlik doğrulaması aşamasına geçiyoruz. Güvenlik doğrulamasına gerekli sifreri girerek Paribu’dan Gate.io ya Usdt transferini tamamlıyoruz.

Paribu’dan Gate.io’ya Xrp Tranferi

Paribu’dan Gate.io’ya Xrp Tranferi

Paribu’dan Gate.io’ya Xrp transfer edebilmek için yukarıdaki resimde bir yeri işaretlememize gerek olmadı. Xrp ağını kullanarak transfer işlemi yapacağız ve Paribu’daki tek seçenek de Xrp ağı. Bize sadece doğru yere doğru adresleri yapıştırmak düşüyor.Alıcı Adres kısmına Gate.io’dan almış olduğumuz Xrp adresimizi yapıştırıyoruz. Destination Tag yazan kutucuğa yine Gate.io’dan almış olduğumuz sadece numaralardan oluşan Tag adresimizi yapıştırıyoruz. Çekilecek Miktar (XRP) kutucuğuna çekmek istediğimiz Xrp miktarını yazıyoruz. Paribu borsası Xrp çekim işlemleri için herhangi bir miktar komisyon almıyor. Tamamen ücretsiz bir şekilde Xrp transferi yapabiliyoruz. XRP ÇEK buttonuna basarak güvenlik doğrulaması aşamasına geçiyoruz. Güvenlik doğrulamasına gerekli sifreri girerek Paribu’dan Gate.io ya Xrp transferini tamamlıyoruz.

Transfer işlemlerinde ufacık bir harf yada rakam hatası paramızı kaybetmemize neden olabilir. Önden ufak bir miktar göndererek cüzdan adresimizin doğruluğunun sağlamasını yapmanızı tavsiye ederiz. Umarım yardımcı olabilmişizdir. Bol kazançlar dilerim.