Nisan 17, 2021

BtcTurk’ten Gate.io’ya Transfer Btc Usdt Xrp Resimli Anlatım

ile Herbirşeyden

BtcTurk’ten Gate.io’ya Btc , Usdt ve Xrp transferi nasıl yapılır resimlerle destekleyerek uygulamalı olarak anlattık. Transfer işlemlerinde Ağ mantığını çözersek istediğimiz her kripto parayı istediğimiz her adrese gönderebiliriz. Gate.io nasıl kullanılır sayfamıza göz atmak isterseniz buradan sayfamıza gidebilirsiniz.

BtcTurk’ten Gate.io’ ya Transfer

BtcTurk’ten Gate.io’ya transfer yapabilmek için ilk önce göndemek istediğimiz kripto paranın cüzdan adresini almamız gerekiyor. Bunun için Gate.io mobil uygulamasını açarak devam ediyoruz.

Yukarıdaki ilk resimde daire içinde gösterilen Cüzdanlar sekmesine giriyoruz. Resimde yine daira içerisinde gösterilen Para Yatırma‘ya basarak devam ediyoruz. Yanındaki resimdeki gibi kripto para yatırabileceğimiz coinlerin listesi açılıyor. Buradan yatırmak istediğimiz kripto parayı seçiyoruz. Yada daire içinde gösterilen arama kutucuğuna ismini yazarak buluyoruz. Kripto parayı sectikten sonra ilk defa para yatıracağımız için Gate.io borsası bizim için bir cüzdan adresi oluşturuyor.

Gate.io Cüzdan Adresi Oluşturma

Yukarıdaki resimdeki gibi cüzdan adresimiz oluşturulurken beklememizi söyleyen bir ekran çıkıyor. Bu işlem bazen bir kaç dakika sürebiliyor.

Gate.io Btc,Usdt ve Xrp Adresi Alma

Cüzdan adreslerimiz oluştuktan sonra yukarıdaki resimde sırasıyla adresleri nasıl hafızaya kopyalayabileceğimiz işaretli bir şekilde gösteriliyor. Btc adresini alabilmek için sadece Kopyala yazısına tıklamamız yeterli. Usdt adresini hafızaya kopyalamak için öncelikle Chain Name ( Ağ ismi ) kısmında resimde işaretli olan TRX‘i seçiyoruz. Trx ağı yani Tron yada En bilinen ismi ile TRC20 ağıdır. Hepsi aynı ağ olup burada TRC20 yerine TRX yazmışlar. Ardından resimde gösterilen Kopyala yazısına tıklayarak Usdt adresimizi hafızaya kopyalıyoruz. Şimdi gelelim Xrp’ye

Gate.io’dan Xrp adresimizi alabilmek için Ağ seçimi yapamıza gerek yok. Sadece bir ağ var o da Xrp Ağı. Burada resimde gösterildiği gibi Kopyala yazısına tıklayarak Xrp adresimizi hafızaya kopyalayalıyoruz. Xrp transfer işlemleri için adresin yanında Tag adresimizide kopyalamamız gerekiyor. Bunun için parmağımızla sayfayı biraz aşşağıya kaydırarak Xrp Tag adresimizi resimde gösterildiği gibi Kopyalayabiliriz.

Yukarıda Btc , Usdt ve Xrp adreslerinin Gate.io’dan nasıl alınabileceğini resimlerle destekleyerek gösterdik. Şimdi bu adreslere kripto para yollayabilmek için BtcTurk mobil uygulamasına geçiyoruz.

BtcTurk’ten Gate.io’ya Transfer

BtcTurk Cüzdan

BtcTurk mobil uygulamasında yukarıdaki resimde sağ alt tarafta gösterilen YATIR-ÇEK sekmesine basıyoruz. Yine resimde 2 rakamı ile gösterilen ÇEĶ yazısına basarak çekim ekranına geçiyoruz. Bu ekranda çekmek istediğimiz kripto paraların listesini görüyoruz. Hangisini çekmek istiyorsak ismine tıklıyoruz.

Şimdi sırası ile BtcTurk’ten Gate.io ya transfer işlemine başlayalım.

BtcTurk’ten Gate.io ya Btc Transferi

Paribu’dan Gate.io’ya Btc Transferi

BtcTurk’ten Gate.io’ya Bitcoin gönderebilmek için yapmamız gereken ilk şey. Yukarıdaki resimdeki gibi Çekme Adresi yazısına tıklayarak resimde gösterildiği gibi Yeni Adres Tanımla‘ya basıyoruz. Burada açilan kutucuklara üstteki Kayıt Adı‘na ben Gate.io yazdım. Altındaki kutucuğada Gate.io’dan hafızaya kopyalamış olduğumuz Btc cüzdan adresimi yapıştırdım. Tanımla yazısına bastıktan sonra cep telefonumuza gelen güvenlik şifresinide doğrulayarak Gate.io Btc adresimizi kaydediyoruz.

BtcTurk Btc Çekme

Yularındaki resimde BtcTurk’ten Gate.io’ya Btc gönderebilmek için seçili olması gereken Ağ Seçimini daire içerisinde en üstte gösterdik. Ağ Seçimi ilk seçenek yani Bitcoin (BTC) olmalıdır. Ardından Çekme Adresi kısmına tıklayarak hafızaya kaydettiğimiz Gate.io yu seçerek bu adresi buraya girmesini sağlıyoruz. Miktar kutucuğuna çekmek istediğimiz Btc miktarını yazarak Altındaki ÇEKME İSTEĞİ GÖNDER buttonuna basarak güvenlik doğrulaması aşamasına geçiyoruz. Bu aşmayıda doğrulayarak BtcTurk’ten Gate.io’ya Btc transfer işlemini tamamlıyoruz. BtcTurk bizden bu transfer işlemi için 0.0005 Btc komisyon kesiyor. Normalde Türk borsalarından kripto para göndemek ücretsiz oluyor ama Btc’nin durumu farklı. Tüm borsalardan Btc transferi malesef ücretidir. Bu komisyon oranının madencilere gittiği söyleniyor.

BtcTurk’ten Gate.io’ya Usdt Transferi

BtcTurk’ten Gate.io’ya Usdt Transferi

BtcTurk’ten Gate.io’ya Usdt gönderebilmek için yapmamız gereken ilk şey. Yukarıdaki resimde 1 ile gösterilen Tron (TRC20) ağını seçiyoruz. Reimde 2 rakamı ile gösterilen Çekme Adresi yazısına tıklayarak resimde 3 rakamı ile gösterildiği gibi Yeni Adres Tanımla‘ya basıyoruz. Burada açilan kutucuklara üstteki Kayıt Adı‘na ben Gate.io yazdım. Altındaki kutucuğada Gate.io’dan hafızaya kopyalamış olduğumuz Usdt cüzdan adresimi yapıştırdım. Tanımla yazısına bastıktan sonra cep telefonumuza gelen güvenlik şifresinide doğrulayarak Gate.io’dan aldığımız Usdt adresimizi kaydediyoruz.

Paribu’dan Gate.io’ya Usdt Transferi

Ardından yukarıdaki resimdeki gibi yine TRON (TRC20) seçili olduğuna emin olup Çekme Adresi kısmına Gate.io ismiyle kaydettiğimiz Usdt adresimizi seçiyoruz. Miktar kutucuğuna çekmek istediğimiz Usdt miktarını yazıyoruz. ÇEKME İSTEĞİ GÖNDER yazan buttona basarak güvenlik doğrulaması aşamasına geçiyoruz. Bu aşmayıda doğrulayarak BtcTurk’ten Gate.io’ya Usdt transferi işlemini tamamlıyoruz. Bu transfer işlemi için BtcTurk bizden herhangi bir komisyon ücreti almıyor. TRC20 ağı dışında bir ağ kullanarak transfer işlemi yapsaydık en az 20 Usdt transfer ücreti ödeyecektik.

BtcTurk’ten Gate.io’ya Xrp Tranferi

BtcTurk’ten Gate.io’ya Xrp Tranferi

BtcTurk’ten Gate.io’ya Xrp transfer edebilmek için önce yukarıdaki resimde daire içerisinde gösterilen + ikonuna basarak Gate.io’dan almış olduğumuz bize ait olan Xrp ve Tag adreslerini BtcTurk’e tanımlamamız gerekiyor. Resimde gösterilen Kayıt Adı kutucuğuna biz gate.io yazdık. Altındaki Adres yazan kutucuğa Gate.io’dan almış olduğumuz Xrp adresimizi yapıştırıyoruz. Destinasyon yazan kutucugada Gate.io’dan almış olduğumuz sadece numaralardan oluşan Tag adresimizi yapıştırıyoruz. Tanımla yazısına bastıktan sonra cep telefonumuza gelen güvenlik şifresinide doğrulayarak Xrp adresimizi kaydediyoruz.

BtcTurk’ten Gate.io’ya Xrp Tranferi

Son aşama olarak yine yukarıdaki resimdeki gibi daire içinde 1 rakamı ile gösterilen ikona basarak daire içinde 2 rakamı ile gösterilen menüden kayıt adı olarak kullandığımız Gate.io seçeneğini seçiyoruz. ÇEKME İSTEĞİ GÖNDER yazan buttona basarak güvenlik doğrulaması aşamasına geçiyoruz. Bu aşmayıda doğrulayarak BtcTurk’ten Gate.io’ya Xrp transferi işlemini tamamlıyoruz. Bu transfer işlemi için BtcTurk bizden herhangi bir komisyon ücreti almıyor.

Transfer işlemlerinde ufacık bir harf yada rakam hatası paramızı kaybetmemize neden olabilir. Önden ufak bir miktar göndererek cüzdan adresimizin doğruluğunun sağlamasını yapmanızı tavsiye ederiz. Umarım yardımcı olabilmişizdir. Bol kazançlar dilerim.