Haziran 16, 2020

Paribudan Binanceye nasıl coin gönderebilirim ? Resimli anlatım

ile Herbirşeyden

Paribudan Binance’ye nasıl USDT transfer edileceğini aşşağıda resim resim uygulamalı olarak anlattık. Paribu’dan Binance’ye coin gönderirken gönderim masrafı ücretsiz olan seçeneği yazımızda paylaştık. Eskiden ERC20 VE OMNI ağını kullanan transferler için Paribu borsası bir masraf kesmiyordu. Zaman değişti ve ERC20 için 20 dolar OMNI için 25 dolar transfer ücreti kesiyor. Bizde yazımızda TRC20 ( Tron ağı ) ağını kullanarak Binance borsasına ücretsiz Usdt yollayacağız. Yazdıklarımızdan kafanız karışmasın. Çok kolay bir sekilde Paribu’dan Binance’ye Usdt transfer edeceğiz. Yazının sonlarına doğru Paribu’dan Binance’ye BTC , ETHEREUM nasıl gönderilir bulabilirsiniz. Konu hakkında takıldığınız bir şey olursa yorumlara yazabilirsiniz.

Binance borsasında henüz hesap açmadıysak yaşam boyu geçerli referans kodu ile %20 ve + %25 kalıcı komisyon indirimli hesap nasıl açılır sayfamıza bakabilirsiniz. Ayrıca TrBinance borsasından referans kodu ile indirimli hesap nasıl açılır sayfasınada buradan gidebilirsiniz, TrBinance borsasından masrafsız olarak saniyeler içerisinde Binance borsasına kripto para gönderip cekebilir ve buradan TL’ye çevirip banka hesaplarımıza aktarabiliriz. TrBinanceden transfer için burayı , Binance’den Transfer için burayı tıklayabilirsiniz.

Paribudan Binance’ye nasıl Bitcoin, Ethereum ve Usdt gibi coin gönderebilirim ?

Paribudan Binanceye Usdt göderebilmek için Binance’nin mobil uygulaması ile başlıyoruz. Binance mobil uygulamasından kendimize ait olan Usdt adresini alacağız. Daha sonra bu adresi Paribudan Usdt gönderirken kullanacağız.

Bir adrese ilk defa transfer yapacağımız zaman önden ufak bir miktar göndererek sağlamasını yapmanızı tavsiye ediyorum. Ufacık bir harf hatası yada yanlış ağ seçimi paranızın yanlış adrese gitmesine sebep olabilir.

Binance’nin mobil uygulamasından üstteki resimde sağ alt tarafta daire içerisinde gözüken ‘Cüzdan’ sekmesine girip resimde daire içinde 2 ile gösterilen Spot yazısına basarak Binance Spot borsasında varlıklarımızın olduğu ekrana geçiyoruz.

Karşımıza yukarıdaki resimdeki gibi bir ekran çıkıyor. Burada resimde daire içerisinde gösterilen Yatırma buttonuna basıyoruz ve ekrana Binance borsasında islem gören kripto paraların listesinin olduğu bir sayfa geliyor.

Üstteki resimdeki gibi arama çubuğuna Usdt yazıp çıkan sonuçtan Usdt yi seçtikten sonra aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran gelecek.

Resmin üstünde Kare içine alınmış Erc20 , BEP2 seçeneğini görüldüğü yeri parmağımızla sola doğru kaydırıyoruz. Karşımıza aşağıdaki resimdeki gibi TRC20 yazısı çıkması lazım.

Yukarıdaki resimdeki gibi 1 ile gösterilen TRC20 seçili olduğuna emin olalım. Ardından 2 ile gösterilen Adresi Kopyala tuşuna basarak Usdt adresimizi hafızaya kopyalayalım.

Paribudan Binanceye Usdt ( Tether ) gönderme

Binance borsasından TRC20 ağı ile Usdt adresimizi hafızaya kopyalamıştık. Bundan sonrasını Paribu mobil uygulamasını açarak devam ediyoruz.

Yukarıdaki resimde ok işareti 1 ile gösterilen CÜZDAN sekmesine basarak daire içinde 2 ile gösterilen Tether’i seçerek Çekim işlemine devam ediyoruz.

Karşımıza yukarıdaki resimdeki gibi bir ekran geliyor. Daire içinde gösterilen ÇEK yazısına basarak çekim ekranına geçiyoruz.

Yine karşımıza yukarıdaki gibu bir ekran çıkıyor. Resimde 1 ile gösterilen TRC20 seçeneğini seçiyoruz. Binance borsasından Usdt adresimizi alırkende TRC20 ağı seçiliydi. Buraya lütfen dikkatli olalım. Resimde 2 rakamı ile gösterilen yere Binance borsasından aldığımız Usdt adresini giriyoruz. Adresi buraya kopyala yapıştır yöntemiyle girebiliriz. Ufak bir harf hatası bile paramızı kaybetmemize neden olabilir. Dikkatlice kontrol etmekte fayda var. Resimde 3 rakamı ile gösterilen yere cekmek istediğimiz Usdt miktarını yazıyoruz. Buraya kadar hepsini yaptıktan sonra ‘USDT ÇEK‘ buttonuna basarak bir sonraki adım olan 2FA kontrolü olarak cep telefonumuza gelen doğrulama kodunu girerek binance ye para çekme işlemini bitirebiliriz. Çekim işleminin sağlamasını yapmak için önden küçük bir miktar gönderebiliriz.

Bundan sonrasına Binance’nin mobil uygulamasınını kullanarak devam ediyoruz. Uygulamayı Iphone ve android marketlerden indirebilirsiniz.

Paribudan gönderdiğimiz Usdt 1-2 dakika içerisinde transfer işlemine başlandığını SMS yolu ile bildirdikten sonra Binance uygulamasından transferi takip edebiliriz.

Yukarıdaki resimde ok işareteri ile gözüken rakamlara sırasıyla basarak Usdt transferimizi takip edebiliriz. Karşımıza aşşağıdaki gibi bir ekran çıkacak. Buradan daha önceki tranfer geçmişimiz ve işlemde olan transferleri görebiliriz.

Ve artık binance cüzdanımıza elimizdeki kripto doları(Usdt) yollamayı başardık ve bu işlem için hiç bir masraf ödemedik. Türk borsaları Kripto para transferlerinin maliyetini kendileri karşılıyor (Bitcoin hariç). Binance’den Paribu’ya USDT göndermek isteseydik bu işlem için 1.14 USDT transfer ücreti ödememiz gerekirdi. Herkesin bütçesine göre değişmekle birlikte bu oran yüksek bir oran. Binance’den çekim işlemini daha ucuza getirmek için TRON (TRX) gibi kripto paralar kullanarak 1 TRX gibi ucuz bir maliyetle gercekleştirebiliriz.

Paribu’dan Binance’ye Btc Transferi

Paribu’dan Binance’ye BTC yani Bitcoin gönderebilmek için ise Binance borsasından Bitcoin adresini kopyalayacağımız ekranda Ağ seç bölümünden kutucuk içinde BTC seçili olmalı. Paribu borsasından da BTC çekme ekranında Ağlar kısmında BTC seçili olmalı. Bu sekilde Paribu’dan Binance’ye BTC transfer edebilirsiniz. Paribu’dan BTC çekimlerinin ücretli olduğunu belirterek yazımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Paribu’dan Binance’ye Ethereum Transferi

Paribu’dan Binance’ye Ethereum gönderebilmek için Ağ secimini ERC20 ve ETH yapmalıyız. ERC20 demek Ethereum ağı demek. ikisidr aynı şeydir. Masraf olarak 0.006 kesinti yapılıyor. Eskiden bunlar hep ücretsizdi. Bol kazançlar diliyorum.


Bu islemin tersi olan yani Binance’den Paribu’ya Btc , Usdt , Xrp nasıl gönderilir öğrenmek isterseniz buradan sayfamıza gidebilirsiniz.Binance’ye para göndermenin başka yolları da var. Türk Lirası yatırmak istersek Papara uygulamasını kullanabiliriz. Yüzde bir komisyon oranı ile binanceye Türk Lirası yatırabilir ve binancede Türk Lirası kullanarak istediğimiz Kripto parayı alabiliriz. Papara uygulaması ile binanceye nasıl TL yollanır öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.


Umarım yardımcı olabilmişizdir Binance borsasında başarılar diler ve işler umduğunuz gibi giderse bol bol para kazanıp bu paraları yine ülkemize fazlasıyla geri getirebilirsiniz. Binance borsasından para kazandıktan sonra bu parayı Türk Lirası olarak Papara hesabına nasıl çekeceğimizi merak ediyorsak aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.


Binance Vadeli işlemler yada diğer ismiyle Binance futures nasıl kullanılır ? Tüm işlemleri ile Vadeli işlemler ve Opsiyon işlemleri için ayrı bir sayfa yaptık. Aşşağıdaki linkten sayfaya gidebilirsiniz.


Binance Opsiyonlar nedir nasıl kullanılır , bunuda ayrı bir sayfada ele aldık. Opsiyonların farklı bir çeşidi olan Binance Müsabaka yakında hizmete girecek. Müsabaka hizmete girince onuda sayfamıza ele alacağız. Opsiyonlar ve Müsabaka’yı yatırımcılara kumara benzediği için tavsiye etmiyoruz.


Binance Türkiye’deki kullanıcıları için TrBinance borsası hizmete girdi. Binance Türkiye borsasında komisyon indirimli refarans kodu ile hesap açmak isterseniz sayfamıza bekleriz