Aralık 16, 2020

Papara Hesabına Para Yatırma . Resimli Anlatım

ile Herbirşeyden

İnternet alışverişinden, Market alışverişine hemen hemen her yerde işimizi büyük bir ölçüde kolaylaştıran Özellikle de gençlerin ön ödemeli kredi kartı gibi kullandığı BDDK lisanslı papara uygulaması neredeyse bir bankanın yaptığı her şeyi yapabiliyor. Yazımızda kendi banka hesabımızdan Papara hesabına para yatırabileceğimizi resimlerle anlatmaya çalıştık.

Kendimize ait bir Papara hesabımızın olduğunu varsayarak Banka havalesi ile Papara’ya para transfer etmek için öncelikle Papara mobil uygulamasına giriyoruz. Eğer Papara hesabımız yok ise bu linkten üye olup hesap açabiliriz.

Papara Hesabına Para Yatırma

Papara uygulamasını açtığımız zaman Yukarıdaki resimdeki gibi bir anasayfa ile karşılaşıyoruz. Resimde daire içinde 1 ile gösterilen yerde bizim Papara üye numaramız gözüküyor. Banka havalesinde açıklama kısmına bu numarayı yazacağımız için daire içinde gösterilen numaraya tıklayarak üye numaramızı hafızaya kopyalıyoruz.

Papara hesabına para yatırma işlemini Türkiye’deki tüm bankalardan 7 Günün 24 saati Havale / Eft yapabiliriz. Biz hangi bankadan Papara’ya TL yollayacaksak Papara’nın o banka ile ilgili hesap numarasını almak için resimde daire içinde 2 ile gösterilen Yatır yazısına basarak devam ediyoruz.

Yukarıdaki resimde daire içerisinde gösterildiği gibi Havale / Eft Yatır yazısına tıkladıktan sonra Papara hesabına para yatırabilmek için sadece kendi adımıza olan bir hesaptan para yollayabiileceğimiz için aşağıdaki resimde daire içine aldığımız alana Adımızı yazıyor ve Devam Et tuşuna basıyoruz.

Karşımıza aşağıdaki resimdeki gibi bir sayfa çıkıyor Buraya da Devam Et diyoruz.

Papara hesabına para yatırma limitini gösteren bir sayfa ile karşılaşıyoruz ve Devam Et diyerek geçiyoruz.

Karşımıza aşağıdaki resimdeki gibi papara hesabına havale ya da EFT yapabileceğimiz bankaların listesi çıkıyor. Buradan hangi banka ile çalışıyorsak Onu seçerek devam ediyoruz. Örnek olarak İş Bankası’na seçiyorum.

Papara Hesabına Banka Havalesi

Yukarıdaki resimde papara uygulamasının iş Bankası IBAN numarası gözüküyor. Siz hangi banka ile çalışıyorsanız onun ismini tıklayıp IBAN numarasını görebilirsiniz. Yukarıdaki resimdeki IBAN numarasını üzerine tıkladığımız zaman IBAN numarasını hafızaya kopyalıyor. Papara numarasını da aynı şekilde üzerine tıklayarak kopyalayabiliriz. Bundan sonraki işlemi kullanmış olduğunuz bankanın mobil internet şubesi uygulması aracılığı ile devam edeceğiz.

İş Bankası ile papara hesabına para yatıracağımız için Yukarıdaki resimde örnek olarak gösterilenleri kendi bankanıza göre uygulayabilirsiniz. Resimde 1 yazısı ile gösterilen IBAN seçeneğinin seçili olduğu para transferi sayfamıza resimde 2 numara olarak gözüken kısıma Papara uygulamasında hafızaya kopyalamış olduğumuz IBAN numarasını yapıştırıyoruz. Resimde daire içinde 3 ile gözüken açıklama kısmına papara üye numaramızı yapıştırıyoruz. Papara üye numarasını açıklama kısmına yazmayı unutursak, göndermiş olduğumuz paranın sisteme geçmesinde problemler yaşanabiliyor buraya biraz dikkat etmemiz gerekiyor. Para transfer işlemini gerçekleştirmek için devam tuşuna basıyoruz ve ardından gelen onay sayfasını Onaylıyoruz.

Papara hesabına yollamış olduğumuz paranın geçmesi genelde en fazla 1-2 dakika sürüyor. Paramızın para hesabımıza geçtiği zaman uygulama Bir bildirim ile bizi bilgilendiriyor.

Sonuç

Papara uygulamasını girdiğimiz zaman iş Bankası’ndan yollamış olduğumuz 100 Türk lirasının Papara hesabına geçmiş olduğunu görüyoruz. Varsa Papara kartımızla kredi kartı, banka kartı geçen her yerde paramızı harcayabilir, Internette Alışveriş yapabilir ve Papara’nın sunmuş olduğu kampanyalardan yararlanabiliriz.