Şubat 2, 2021

Papara’dan Binance’ye Para Yatırma Resimli Anlatım.

ile Herbirşeyden

Türk Kripto para borsalarında Marjin ve kaldıraçlı işlemler SPK Mevzuatı gereğince yapılamadığı için bu işlemleri yapmak isteyen yatırımcılar yurtdışı borsalarda kazançlarını arttırmaya çalışıyor. Papara’dan Binance’ye para yatırma ve çekme işlemi Önceden sadece Kripto para olarak yapılabiliyordu. Şimdi BBDK lisanslı Papara uygulaması sayesinde % 1 komisyon ile Türk lirası yatırabiliyoruz. Yazımızda Papara’dan Binance’ye para aktarma yani nasıl Türk lirası yatırılabildiğini anlatmaya çalışacağız.

Binance borsası Papara ile olan işlemlere son veriyor. Para transferi için TrBinance’yi kullanabilirsiniz. TrBinance borsasında henüz hesap açmadıysak TrBinance borsasından referans kodu ile indirimli hesap buradan açabilir , TrBinance borsasından masrafsız olarak saniyeler içerisinde Binance borsasına kripto para gönderip çekebilir ve buradan TL’ye çevirip banka hesaplarımıza aktarabiliriz. TrBinance’den transfer için burayı , Binance’den transfer için burayı tıklayarak resimlerle destekli nasıl yapılır sayfasına gidebilirsiniz.

Daha önce de Binance’nin Türk Lirası ile işlem yapma denemelerinde Akbank ile çalışmıştı. Akbank’tan direkt havale yaparak Türk Lirası yollayabiliyorduk ama bu dönem çok kısa sürdü. Bankacılık mevzuatlarından kaynaklı mı yoksa Türkiye’de Bitcoin işlemlerinin Kanuni bir altyapısı olmamasından mı kaynaklı bilemiyoruz.

Birance’nin oldukça fazla Türk müşterisi var ve bu Türk müşterilerini diğer 3. bir borsa aracılığı ile kripto para gönderme derdinden kurtarmak istiyordu. Müşteriler kripto para değil direkt TL yatırabilmeliydi. Tam bu noktada Papara uygulamasını keşfetti. Türkiye’deki kripto para borsalarının hemen hemen hepsi Papara ile çalışıyordu. Binance neden Papara ile çalışmasınki. Bu şekilde Papara’dan Binance’ye para aktarma işlemini yapabilir olduk. Aynı şekilde tam tersi olarak da artık sadece kripto para değil Türk Lirasıda çekebiliyoruz.

Papara’dan Binance’ye para transferi ve çekme işlemi Kripto para yollamaya göre çok daha hızlı ve güvenilir bir şekilde işliyor. Buradaki Tek problem % 1 komisyon oranı. Bizde tam burada Papara hesabımızın olduğunu varsayarak Türk Lirası yollamayı Papara mobil uygulaması üzerinden anlatmaya başlıyoruz. Aşağıya kısayolunu vermiş olduğumuz sayfamızdan Papara hesabına nasıl TL yatırabileceğimizi gösteren linkten gidebilirsiniz. Bu adımı daha önce yaptıysanız ya da biliyorsanız atlayarak aşağıdan Binance’ye nasıl para yatırılır yazımıza devam edebilirsiniz.

Papara Uygulamasına Nasıl TL yatıracağımızı bilmiyorsak resimli anlatım için tıklayınız

Papara’dan Binance’ye Para Transferi

Binance’ye para yatırmanın birçok yolu var önce TL yatırmayı anlatarak başlayalım.

Binance’ye TL yatırmak için Öncelikle Yukarıdaki resimdeki gibi Binance mobil uygulamasını açtıktan sonra daire içine almış olduğumuz 1 ile gösterilen Cüzdan sekmesine basıyoruz ardından daire içine aldığımız 2 ile gösterilen Spot yazısına basıyoruz. Spot yazısını bu ekranda görmediyseniz sayfayı biraz yukarıya doğru kaydırın.

Yukarıdaki resimdeki gibi Binance’deki Spot cüzdanımıza giriyoruz ve resimdeki daire içine alınmış Yatırma butonuna basarak devam ediyoruz. Karşımıza aşağıdaki resimde gösterildiği gibi yatırmak istediğimiz kripto ve yerel paraların listesi çıkıyor. Resimde daire içinde 1 ile gözüken Nakit sekmesini seçiyoruz. Daire içinde 2 ile gözüken arama kutucuğuna TRY yazarak çıkan sonuçtan daire içinde 3 ile gözüken yerdeki TRY’yi seçerek Binance’ye para yatırma işlemine devam ediyoruz.

Binance’ye Türk Lirası yatırmak için Papara uygulamasını kullanacağımız için aşağıdaki daire içine alınmış Papara seçeneğini seçerek sayfayı aşağıya doğru kaydırıyoruz.

Sayfanın aşağısına gelince aşağıdaki resimdeki resimde daire içerisinde 1 ile gözüken Miktar kısmına yatırmak istediğiniz TL miktarını yazıyoruz. Daire içerisinde 2 rakamı ile gösterilen Vatandaşlık Numarası yazan kısımana TC numaranızı yazıyoruz ve daire içerisinde 3 ile gösterilen Devam Et‘e basıyoruz. Aşağıdaki resimde Eğer fark ettiyseniz Papara uygulaması para transferi için % 1 komisyon alıyor. Örnekte 100 lirası yolladık ve bunun 1 lirasını komisyon olarak kesiyor. Eğer 1.000 TL yollamış olsaydık 10 lira işlem komisyonu kesecekti. Bu örneğe göre kendi yatıracağım miktarın komisyon hesaplamasını yapabiliriz. Bu komisyon ücreti tamamen Papara’ya gidiyor. Papara Binance arasındaki bu transferden Binance’nin bir geliri yok.

Binance para yatırmak için bizi Papara uygulamasına yönlendiriyor. Burada aşağıdaki resimdeki gibi giriş bilgilerinizi girerek Papara hesabımıza erişiyoruz ve Papara Binance arası transfere başlıyoruz.

Karşımıza çıkan yukarıdaki resimdeki gibi sayfada eğer Google veya Facebook ile giriş yapıyorsak onlardan birini yapmıyorsak telefon numaramızı, ardından çıkan sayfaya şifremizi giriyoruz. Son olarak Papara’dan gelen SMS kodunu yazarak Binance’ye Papara’dan para yatırma işlemini onaylama sayfasını yönlendiriliyoruz.

Yukarıdaki resimdeki gibi açılan Binance’ye para yatırma sayfayını onayladıktan sonra Papara mobil uygulaması bizi Binance’nin uygulamasına yönlendiriyor ve karşımıza aşağıdaki resimdeki gibi para yatırma işlemimizin Binance’ye ulaştığını bildiren bir sayfa karşılıyor ve daire içerisinde View Wallet Türkçesi ile cüzdana bak yazısına tıklayarak cüzdanımıza, Oradanda Spot cüzdanı seçerek Binance Spot cüzdanımıza yatırmış olduğunuz TL’nin hesabımıza geçip geçmediğini kontrol edebiliriz.

Papara’dan Binance’ye para yüklememiz yukarıdaki resimde gösterildiği gibi başarıyla gerçekleşti. Biz Binance’ye 100 TL yollamıştık bunun bir lirasını Papara komisyon olarak kesmişti. Önceden hesabımızda da 23 kuruş TL varmış buna 99 TL ekleyince 99 TL 23 kuruşumuz Binance Cüzdanımızda görünüyor. Binance cüzdanında bulunan yatırmış olduğumuz TL ile istediğimiz Kripto parayı alabilir, Binance vadeli işlemler cüzdanına transfer ederek kaldıraçlı işlemler yapabilir ve almış olduğumuz Kripto parayı istediğimiz cüzdana transfer edebiliriz.

Türk Bitcoin Borsalarından Binance’ye Transfer

Yazınıza başlamadan önce Google aramalarından Herbirseyden.com sitemizi hangi aramalar ile bulduğumuzda biraz göz gezdirdim. Paribu’dan Binance’ye TL aktarma ve BtcTurk’ten Binance’ye TL aktarma cümlelerinin çok arandığını fark ettim. Arkadaşlar paribudan yada BtcTurk’ten Binance’ye TL aktaramayız. Çünkü Türk lirası bir Kripto para olmadığı için ancak bankalar arası transferde kullanabiliyoruz. Binance’ye TL aktarmak için Papara uygulaması ve AdvCash dışında başka bir seçeneğimiz yok.

BtcTurk’ten Binance’ye Usdt Aktarma Nasıl Yapılır ?

Bu konu hakkında BtcTurk’ten Binance’ye nasıl Usdt yada diğer Bitcoin gibi Kripto paraları transfer edebileceğimize dair yazımızı buradaki linkten okuyabilirsiniz.

Paribu’dan Binance’ye Usdt aktarma Nasıl Yapılır ?

Paribuda BtcTurk gibi Türkiye’nin en büyük Kripto para borsalarından birisi. Gönül isterdi ki bu Kripto paraları Binance’ye transfer etmek yerine Kendi ülkemizin borsalarında kaldıraçlı işlemler de kullanabilmek. Yazımızın başında belirttiğimiz gibi SPK mevzuatları kaldıraçlı işlemlere sınırlama getirdiği için bu işlemleri yurtdışı borsalarında ve Genellikle dünyanın en büyük Kripto para Borsası olan Binance’de yapıyoruz. Daha önceden sitemizde yazmış olduğumuz Paribu’dan Binance’ye nasıl Usdt transfer ederiz adlı yazımızı aşağıdaki buradaki linke tıklayarak okuyabilirsiniz. Aynı örneği kullanarak Usdt dışında Bitcoin ve diğer Kripto paraları da gönderebilirsiniz.

Binance’den Papara’ya para çekmek içınde burayı tıklayabilirsiniz.

Papara’dan Binance’ye nasıl para aktarabileceğimizi de anlatmaya çalıştık Umarım yardımcı olabilmişizdir. herbirseyden.com siitesinde Kripto paralar hakkında yatırımcıları bilgilendirmeye devam ediyoruz. Binance nasıl kullanılır yada Türkiyede hizmet veren diğer Kripto para borsaları merak ediyorsanız burayı tıklayabilirsiniz.