Temmuz 3, 2020

Kripto Stake Siteleri ve Borsaları En iyileri Listemizde

ile Herbirşeyden

Kripto Stake etmek ne demek , staking edebileceğimiz koinler hangileri. Stake hizmeti veren siteler , borsalar ve firmalar hangileri. Kripto Stake siteleri araştırdık ve bir araya getirdik.

Stake Etmek Nedir ?

Stake etme kripto paraları belirli bir süre kilit altında tutarak ,mevduat gibi gelir elde etmeye benzerdir. Bir nevi faize benzese de Kripto dünyasında bu daha çok kar payı gibi adlandırılabilir. Çünkü Kripto dünyasında faiz işlemine Landing denir o da ayrı bir konu. Stake etmekte biz bir nevi darphane görevi gören büyük bir oluşumun parçası haline geliyoruz.

Buradaki sistem kripto paraları cüzdanımızda kilit altında tutarak ağı destekliyoruz. Bu desteğimiz de bize belirli bir miktar yeni basılmış kripto para olarak geri dönüyor.

Aşşağıdaki listede bulunan borsalar ve firmalar Stake Hizmeti verdiği kripto para birimlerine sürekli yenilerini eklemektedir. Güncel bilgi için web sitelerini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.


Stake Siteleri ve Kripto Borsaları

Binance

2017 yılında kurulan Binance dünyanın önde gelen kripto para borsasıdır. Sadece 4 yaşında olmasına rağmen, Matla merkezli borsa yatırımcıları için en biri olarak kurmayı başardı. Kendi blok zincirini, Binance Chain’u piyasaya sürdü şirket ayrıca COSMOS, QTUM ve STELLAR dahil olmak üzere çok sayıda dijital varlık için borsa stake hizmeti sunuyor.


Stake edilebilen kripto paralar:

Algorand (ALGO), NEO (GAS), Ontoloji (ONG), VeChain (VTHO), Tron (BTT),

Kava (KAVA), Komodo (KMD), Stratis (STRAT), Qtum (QTUM) ve Yıldız (XLM) güncelleme olarak Binance stake hizmetinde kendini aştı ve artık onlarca kripto paraya daha stake hizmeti vermeye başladı. Siteyi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.
Stake Ücretleri: Sıfır

Coinbase

2011 yılında kurulan Coinbase, dünyanın en büyük dijital varlık şirketlerinden biridir. Borsa ve cüzdan sağlayıcısı. Bir eğitim platformu. Otomatik yatırım özelliği ve son zamanlarda da stake hizmeti de dahil olmak üzere bir dizi farklı hizmet sunmaktadır.

Stake edilebilen kripto paralar:

Tezos (XTZ)


Stake Ücretleri: % 25

KuCoin

2013 yılında kurulan KuCoin, stake borsalarının öncüsüdür. Singapur merkezli borsa, 2019’da stake işlemi yapan ilk ticaret platformuydu. Kullanıcılar KuCoin’de, diğer saygın platformlarda bulamayacağınız birkaç kripto parada dahil olmak üzere çok çeşitli koinlere yatırım yapabilirler.


Stake edilebilen kripto paralar:

Algorand (ALGO) Aion (AION) Cosmos (ATOM) EOS (EOS) Tron (TRX) Hizmet İnternet (IOST) Neblio (NEBL) DeepOnion (SOĞAN) Energi (NRG) NULS (NULS) TomoChain ( TOMO) EOSForce (EOSC) Tezgah Ağı (LOOM) Loki (LOKI) V Sistemleri (VSYS) WAN (Wanchain) IoTeX (IOTX) Tezos (XTZ) Elastos (ELA) PIVX (PIVX)

Stake ücretleri: % 10

Kraken

2011 yılında kurulan San Francisco merkezli Kraken, piyasadaki en köklü dijital varlık borsalarından biridir. Platformu bir dizi önde gelen altcoin sunuyor ve neredeyse on yıldır hem perakende hem de profesyonel tüccarlar için popüler bir seçim oldu.

Kraken, 2019’da ayrıca Tezos (XTZ) için stake hizmeti sunarak stake borsalarına katıldı. Bir şirketin blog gönderisine göre, Cosmos ve Dash staking de yakında.


Stake edilebilen kripto paralar:

Tezos (XTZ)
Stake Ücretleri: Sıfır

Poloniex

2014 yılında kurulan Poloniex dünyanın en köklü borsalarından biridir.

Yatırımcılar için sunduğu özelliklerin yanı sıra, Poloniex’de döviz alım satımıda yapılmaktadır.

Stake edilebilen kripto paralar:

Cosmos (ATOM)
Stake Ücretleri: % 25

Gate.io

2013 yılında kurulan Gate.io dünyanın en eski kripto borsalarından biridir.

Bir çok kripto paraya Stake hizmeti veren Gate.io her geçen gün pörtföyünü arttırmakta. Ayrıca Lending ( Birikim ) hizmetide bulunmakta.

Stake Siteleri Kripto Stacking Firmaları

Figment.network

2019 yılında kurulan Kanadalı firma Figment Networks.

“token sahipleri için blok zincirleri için kurumsal düzeyde altyapı, yazılım ve araçlar” sunarak Stake siteleri arasında yer aldı.


Stake edilebilen kripto paralar:

Tezos (XTZ), Livepeer (LPT), Horizen (ZEN), Cosmos (ATOM), IRISnet (IRIS), ICON (ICX), Algorand (ALGO), Aion (AION) ve Kava (KAVA )
Stake Ücretleri: % 0 – % 15

MyContainer

2019 yılında kurulan Estonya merkezli MyContainer.

Kripto yatırımcılarının kullanımı kolay platformu ile çeşitli PoS kripto paralarını stake etmelerini sağlar.


Stake edilebilen kripto paralar:

Phore (PHR), PinkCoin (PINK), Bitbay (BAY), CloakCoin (CLOAK), PIVX (PIVX), Particl (PART), NavCoin (NAV), OKCash (OK), Wagerr (WGR) ve BlackCoin (BLK)
Stake Ücretleri: % 9

Stake.capital

2019 yılında kurulan Fransa merkezli Stake Capital çeşitli kripto paraları stake edebilirsiniz.


Stake edilebilen kripto paralar:

Loom Network (LOOM), Cosmos (ATOM), Livepeer (LPT), Idex (IDEX), Tezos (XTZ), Kava (KAVA) ve Aion (AION)
Stake Ücretleri: % 0 – % 10

Stake.Fish

2019 yılında kurulan Güney Kore merkezli Stake.Fish, kullanıcılarına kripto para stake hizmeti veren önde firmalardandır.


Stake edilebilen kripto paralar:

Alogrand (ALGO, Tezgah Ağı (LOOM), Cosmos (ATOM), Livepeer (LPT), Tezos (XTZ), EOS (EOS), Kava (KAVA) ve Aion (AION)
Stake Ücretleri: % 10 – % 20

Staked

2019 yılında New York merkezli Staked.

“kurumsal yatırımcıların kripto paralarını yıllık % 5 -% 100 oranında barındırma ve borç verme yoluyla güvenli bir şekilde birleştirmelerine yardımcı oluyor.”

Stake edilebilen kripto paralar:

Tezos (XTZ), Livepeer (LPT), Decred (DCR) ve Cosmos (ATOM)
Stake Ücretleri: % 5 – % 10

Stakinglab

2019 yılında kurulan Almanya merkezli Stakinglab, Avrupa’nın önde gelen bir hizmet olarak stake sağlayıcısıdır.


Stake edilebilen kripto paralar:

Phore (PHR), PIVX (PIVX), Reddcoin (RDD)
Stake Ücretleri: % 7.5

Staking Facilities

2019 yılında kurulan Almanya merkezli Staking Facilities.

Dijital varlıklarına yatırım kazanmak için PoS varlıklarını paylaştırmak isteyen blockchain yatırımcıları için kurumsal düzeyde bir doğrulama altyapısı sağlar.

Stake edilebilen kripto paralar:

Tezos (XTZ), Kozmos (ATOM), Aion (AION)
Stake Ücretleri: % 8.5 – % 12.5

Sonuç


Stake etmek , kripto paralarımızı arttırmak için en garanti yol olsada. Kripto para dünyasında fiyatlar çılgınca dalgalandığı için riskli bir girişimdir. Böyle bir yola girerken kayıpları göz önüne almalı. Dip fiyatlardan girip uzun bir zaman bekleyerek buradan kârlı çıkacağımızı bilmeliyiz. Yazımızda Stake siteleri hangileri , En iyilerini listelemeye çalıştık. Tabii bu piyasa her geçen gün büyümekte ve gelişmektedir. Mutlaka Stake siteleri her geçen gün artacaktır. Bol kazançlar dileyerek yazımızı bitiriyoruz.