Nisan 26, 2021

Ininal’dan Binance’ye Transfer , Resimli Anlatım

ile Herbirşeyden

Ininal’dan Binance’ye TL nasıl transfer edilir resimlerle destekleyerek uygulamalı olarak anlattık. Binance borsası Türkiye’deki iş ortaklarını arttırmaya devam ediyor. Papara’dan sonra Ininal ile işbirliğine gitti. %0 komisyon ile artık Binance borsasına TL gönderebileceğiz.

Binance borsasında henüz hesap açmadıysak yaşam boyu geçerli referans kodu ile %20 ve + %25 kalıcı komisyon indirimli hesap nasıl açılır sayfamıza bakabilirsiniz. Ayrıca TrBinance borsasından referans kodu ile indirimli hesap nasıl açılır sayfasınada buradan gidebilirsiniz, TrBinance borsasından masrafsız olarak saniyeler içerisinde Binance borsasına kripto para gönderip cekebilir ve buradan TL’ye çevirip banka hesaplarımıza aktarabiliriz. TrBinanceden transfer için burayı , Binance’den Transfer için burayı tıklayabilirsiniz.

Ininal’dan Binance’ye Transfer

Öncelikle Bir Ininal hesabımız olmalı. Hesap açabilmek için google play’den uygulamasını indirip kayıt olabiliyoruz. Peki bu yeterlimi malesef ki değil. Binance’ye para yollamak istediğimizde transfer işlemi yapabilmek için Ininal Plus hesabınızın olması gerektiğini söyleyen bir uyarı alıyoruz. Bunun içinde En sıkıcı olan kimlik doğrulama işlemlerinden birisi ile karşı karşıya geliyoruz.

ininal plus

Hesabımı onaylatmak istediğim için yukarıda yazılanları gönülsüz bir şekilde yaptım. Hiç birisini yapmayı sevmedim ama en çok 5. Maddeyi sevmedim. Makalemiz için bunuda yapmaya karar verdik ama Ininal’ın şunu bilmesi gerekiyor. Bu piyasada iş yapacaksa rakiplerinin nasıl çalıştığını kontrol ederek yapmalı. Sözleşmeyi telefonuma indirdim. İşyerimdeki ofislerden birine girdim. Yazıcıya bağlı bilgisayarlardan birinde oturan arkadaşıma eposta ile sözleşmeyi yolladım. O da masaüstü bilgisayarından yazıcıya yolladı. Çıktıyı aldım. imzamı attım. Fotoğrafını çektim ve Ininal’a sözleşmesini geri yolladım.

Ininal Onay

Tüm aşamaları tamamladıktan sonra yukarıdaki resimdeki gibi bir tebrik mesajı alıyoruz. Yüklediğimiz belgeleri kontrol edip limitimizi en geç 2 iş günü içinde artıracaklarınıda yazmışlar. 2 gün uzun süre. Ne kadar zamanda onayladıklarını burada paylaşacağım.

Öglen 11:30 gibi onaya gönderdiğim bilgilerimin ertesi sabah 07:30 gibi Onaylandığını söyleyen bir eposta aldım.

Ininal Para Yükleme

Ininal hesabımıza para yüklemek isterseniz havale için Akbank, Garanti bankası gibi önde gelen bankalar ile çalışıyor. Bu bankalarda hesabımız yoksa Eft ile para yatırabiliyoruz. Ayrıca kredi kartı ile para yatırmakta mümkün. Nakit olarak yatırmak istersek Ptt ve Banka atmleri, Migros, Macrocenter, Şok ve Teknosa mağazalarından yükleyebiliriz. Hafta sonu olduğu için havale / eft yapılamıyor. Ininal’dan Binance’ye transfer işlemini denemek için Kredi kartı ile para yatırmak istedim. Miktarın önemi olmaksızın her işlem için Ininal 2 lira para yatırma komisyonu kesiyor. 2 lirayı vermek istemediğim için pazartesiyi bekleyeceğim. Herhalde kredi kartı ile Bitcoin almak isteyenler yada Kredi kartındaki parayı nakite çevirmek isteyenler için cazip bir seçenek bu. Papara gibi her bankadan anında havale sistemi olsaydı güzel olurdu. EFT seçeneği ile Ininal’a 100 TL gönderdim. Paranın hesabıma geçmesi 10-11 dakika sürdü. Kötü haber ise hesabıma 100 TL yerine 98 TL geçmesi oldu. Sebebini araştırınca aylık kullanım bedeliymiş kesilen ücret. Şahsen Ininal’ı asla kullanmam.

Ininal Eft ile para yatırma

Ininal’dan Binance’ye Transfer

Binance borsasına Ininal ile para yatırmak istediğimde aşşağıdaki resimdeki gibi talimatlar içeren bir yazı ile karşılaştım. Bu talimatları yerine getirebilmek için Ininal’ın mobil uygulamasını açarak devam ediyorum.

Ininal’dan Binance’ye TL Aktarma

Ininal mobil uygulamasına giriş yaptıktan sonra yukarıdak ilk resimde gösterildiği gibi Para Gönder sekmesine giriyoruz. Buradanda Kripto Borsalara yazısına tıklayarak yukarıdaki ikinci resimdeki gibi ekrana geçiyoruz. Burada Ininal’dan Binance’ye yada Ininal’dan Paribu’ya TL gönderebiliyoruz. Binance’yi seçerek devam ediyoruz.

Yukarıdaki ilk resimde Binance borsasına göndereceğimiz TL miktarını yazarak DEVAM ET‘e basıyoruz. Hemen yanındandaki resimdeki gibi transfer bilgilerimizi kontrol edebileceğimiz onay sayfası açılıyor. Bilgilerimiz doğruysa ONAYLA buttonuna basarak Ininal’dan Binance’ye Transfer işlemini gerçekleştiriyoruz.

Ininal’dan Binance’ye Transfer işlemi nasıl yapılır, Resimlerle destekleyerek uygulamalı olarak anlatmaya çalıştık. Umarım yardımcı olabilmişizdir. Bol kazançlar dilerim. Binance borsasına diğer tüm para yatırma seçeneklerini başka sayfalarımızda daha önce anlattık. Binance’ye Para Yatırma sayfamızdan göz atabilirsiniz. Binance’den para çekme seçenekleri için de Binance’den para çekme bakabilirsiniz. Şimdilik Binance’den Ininal’a para çekme işlemi yok. İlleride olursa onuda sayfamızdan paylaşmaya çalışacağız.