Mart 13, 2021

En Güvenilir Bitcoin Borsaları , Güvenilir Kripto Borsaları Hangileri ?

ile Herbirşeyden

En Güvenilir Bitcoin ve Altcoin borsaları hangileri ? İnanılamaz bir büyüklüğe ulaşan kripto para piyasasında hangi borsalara güvenerek paramızı yatırabiliriz. Dünya çapında müşteri pörtfoyüne sahip kendini ispatlamış Bitcoin borsalarını inceledik.

Yeni trend Bitcoin ve altcoin borsaları yavaş ama emin adımlarla büyüyerek gelişmeye devam ediyor. Her geçen gün internet ortamından erişebileceğimiz bu Kripto para borsalarına olan ilgi artarak devam ediyor.

Diğer yandan Bitcoin çoğu kişi için hala bir bilinmeyen. Nedir, nasıl çalışır ve daha önemlisi Bitcoin ile neler yapılabilir gibi sorulara yanıt arayanların sayısı her geçen gün artıyor. Biz de sizler için Bitcoin konusuna ilgi duyan herkesin mutlaka bilmesi gereken güvenilir Bitcoin sitelerini bir araya getirdik.

Dünyada ve Türkiye’de birçok Kripto para Borsası bulunmakta. Burada yabanci en güvenilir Bitcoin borsalarını paylaşıyoruz. Bunun dışında en iyi kaldıraçlı Bitcoin sitelerini merak ediyorsanız tıklayın.

En Güvenilir 10 Bitcoin ve kripto para borsası

içindekiler

 • Güvenilir Bitcoin ve kripto para borsaları
  • 1. Binance
  • 2. BitMex
  • 3. Deribit
  • 4. Coinbase
  • 5. Cex
  • 6. KuCoin
  • 7. Huobi Pro
  • 8. Bittrex
  • 9. Poloniex
  • 10. Kraken

1. Binance

Changpeng Zhao tarafından Çin’de kurulan binance Daha sonrasında Çin Halk Cumhuriyeti’nin Kripto paraları yasaklanmasıyla ofisini Malta’ya taşıdı. Kripto para piyasasının büyümesiyle Binance’de işini büyüterek inanılmaz bir yol aldı. Bugün dünyanın en büyük Kripto para Borsası haline gelen Binance en güvenilir borsalardan biridir. Ayrıca diğer borsalara göre komisyon ücretleri çok düşüktür.

Türk Kripto para yatırımcıları arasında oldukça popüler olan Binance Türkçe arayüzlü web sayfası ve mobil uygulamaları ile pazarda söz sahibi olup Türkçe Teknik destek vermektedir. Binance Türkçe Telegram grubu da oldukça kalabalık olup merak ettiklerimizi öğrenebileceğimiz bir ortam sunuyor.

Binance’ye üye olabilmek için e-posta hesabı yeterlidir. Diğer bir çok borsaya göre kullanımı daha anlaşılırdır.

Binance’de hesap nasıl açılır, Bitcoin nasıl yatırılır ve çekilir merak ediyorsanız Resimli anlatım ile Binance rehberi sayfamıza buradan gidebilirsiniz.


2. BitMex

BitMex  Seyşeller’de kayıtlı ve dünya çapında ofisleri olan HDR Global Trading Limited’e ait özellikle kaldıraçlı işlemleri ile ün salmış kripto para borsasıdır.

BitMEX Kripto para Borsası sektöründe öncü firmalardan olup Forex tarzı yüksek kaldıraçlı Bitcoin işlemlerinde ilklerdendir. Birçok deneyimli Türk yatırımcının tercih olan BitMEX güvenilir Bitcoin Borsaları arasında yer alıyor.

BitMEX de para yatırma ve çekme işlemlerinde kullanılan tek Kripto para birimi Bitcoin ‘dir. Bütün borsa işlemlerini Bitcoin baz alınarak yapılır ve üye olmak için sadece bir e-posta hesabı yeterlidir.

BitMEX’te nasıl hesap açılır nasıl para yollanır ve çekilir merak ediyorsanız BitMEX kullanım rehberi sayfamıza göz atabilirsiniz


3. Deribit

Hollanda merkezli Deribit John Jansen tarafindan kurulmuştur. Her zaman BitMEX ile rekabet içinde olan borsa kullanıcılar arasında da BitMEX mi daha iyi Deribit mi daha iyi diye tartışmalara sebep olmuştur. Bunun sebebi kaldıraçlı işlemler e ağırlık vermeleriydi. Binance o sıralarda Marjin işlemlerine daha başlamamıştı.

Deribit kripto para borsaları içinde opsiyon işlemleri de sunmaktadır ve bu alanda en büyük borsadır. Deribit’in popülerliği sunmuş olduğu geniş opsiyon seçenekleriyle artarak devam ediyor. Kullanımı yeni başlayanlar için karışık gözüksede müşteri güvenliği üst düzeydedir.

Deribit’in Anasayfasına buradan gözatabilirsiniz.


4. Coinbase

Coinbase , Dünya çapında hizmet veren ABD merkezli bir kripto borsasıdır. Yeni başlayanlar için kullanımı kolay, hızlı ve güvenilirdir.

Coinbase Haziran 2012’de Brian Armstrong ve Fred Ehrsam tarafından kuruldu. Merkezi San Francisco , Kaliforniya’da bulunan Coinbase’de hesap açmak için bu linkten ana sayfasına gidebilirsiniz.


5. Cex.io

CEX.io 2013 yılında Londra’da kuruldu. İlk kurulduğunda GHash.io madencilik havuzuna ait bir bulut madenciliği yapıyordu.

2015’in başlarında o zamanlar Bitcoin fiyatının düşük olması ve şirketin madencilik donanımına sahip olmaması sebebiyle CEX.io’nun bulut madenciliği hizmetlerine son verdi. Ancak CEX.io kripto para borsası platformu olarak görevine devam etti.

Kullanımı oldukça kolay olan CEX.IO kuruluşundan buyana 1.000.000’dan fazla müsteri sayısına ulaştı. Bu borsayı diğerlerinden ayıran en büyük özellik kredi kartı ile bitcoin satın alınabilmesi.Güvenilirlik bizim işimiz diyen şirket bu konuda sitesinde aynen şöyle yazıyor.

0% Müşteri kripto parası hırsızlığı. Güvenliğinizi anlamak için, paranızın güvende olduğundan emin olabiliriz. FinCEN’deki Para Hizmetleri İş Durumu, PCI DSS sertifikası ve güçlü anti-DDoS korumasıyla, varlıklarınızı kaybetmeyeceğinizi garanti ederiz. Şimdi, müşterilerimizi hırsızlıktan 100% koruyan bir fonumuz var. Buda köklü bir geçmişe sahip Cex.io’yu güvenilir Bitcoin borsaları arasına sokuyor.

Cex.io borsasının anasayfasına gitmek için burayı tıklayabilirsiniz.


6. KuCoin

KuCoin Michael Gan tarafından 2017 de Hong kong’da kululdu. Oldukça kapsamlı bir dijital varlık portföyüne sahip, önde gelen kripto tabanlı borsa Platformlarındandır.

KuCoin, 100’den fazla ülkede beş milyondan fazla kayıtlı müşteriye sahip sektörde kendini ispatlamış güvenilir Bitcoin borsalarından biridir.

Kucoin’in Anasayfasına buradan gidebilirsiniz.


7. Huobi

Leon Li tarafından kurulan Singapur merkezli bir kripto para borsasıdır. Çin’de kurulan şirketin şu anda Hong Kong, Kore, Japonya ve ABD’de ofisleri bulunuyor. Yakın zamanda Türkiye’de de bir ofis açan Huobi, kripto para dünyasının en büyük ve en önemli oyuncularından biri olmuştur.

Huobi Türkiye Genel Müdürü ise Alphan Göğüş olup kendisini daha önceden BTCTURK’teki COO görevinden tanıyoruz. Göğüş’ün Türkiye pazarındaki tecrübesi Huobi’nin pazar payını arttırmasında kritik öneme sahip.

Ayrıca Huobi Vadeli ve Kaldıraçlı işlemleri Türk kullanıcılarına kapattı ve bunun sebebinin ise Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)‘nın mevzuatında kripto bazlı işlemler ile ilgili belirsizlikler bulunduğu belirtilip, gerekli düzenlemeler yapılana kadar, bahsi geçen ürünlere Türk kullanıcıların erişiminin durdurulduğunu vurguladı.

Huobi’nin Anasayfasına buradan gidebilirsiniz.


8. Bittrex

Bittrex Bill Shihara tarafından Seattle, Washington da kurulan ABD merkezli bir kripto para borsasıdır ve mevcut ABD piyasaya kanunlarına uygun bir şekilde hizmet vermektedir. Bu nedenle müşterilerinin kripto para güvenliği ABD kanunları tarafından korunmaktadır.

Bittrex’te işlem yaparken sadece USDT kullanarak yatırım yapılabilir. US Dollar Tether değeri Amerikan Doları’na sabitlenmiş bir kripto para birimidir. 1 USDT her zaman 1 USD değerindedir.

Bittrex’in Anasayfasına buradan gidebilirsiniz.


9. Poloniex

2014’ün başlarında D’Agosta tarafından kurulan Poloniex, Ocak 2014’ten beri faaliyettedir ve dünyanın en büyük kripto para borsalarından biridir.

Çoğu kripto para borsalarında olduğu gibi, Poloniex de işlem yaparken kullanıcıların güvenligini garanti etmeyi bir öncelik haline getirmiştir. Poloniex müşteri mevduatının büyük çoğunluğununu soğuk hava depolarında çevrimdışı depolanmasını sağlıyor.

Poloniex’in Anasayfasına buradan gidebilirsiniz.


10. Kraken

San Francisco, Kaliforniya’da Jesse Powell tarafından kurulmuştur. Söylenenlere göre 2011 yılında Jesse, Mt. Gox ofisini ziyaret etmiş. Mt. Gox dünyanın en büyük kripto borsasıymış. Ziyareti sırasında Jesse gördüklerine inanamamış. Mt. Gox hack’lenmiş ve Jesse neden böyle bir şey olduğunu anlamış. Zayıf bir şekilde yönetiliyormuş ve müşterilerinin parasını kaybetme tehlikesi içerisindeymiş.

Jesse daha güvenli ve daha organize bir borsa kurmaya karar vermiş. Adını da Deniz canavarı anlamına gelen Kraken koymuş.

2014 yılında Kraken sektörün en saygın borsalarından biri haline gelmiş. Aynı yıl Mt. Gox tekrar hacklenmiş ve müşterilerinin 460 milyon $’ını kaybedip iflas etmiş.

Son söz

Yukarıda listesini yapmış olduğumuz Borsalar en güvenilir Bitcoin borsaları arasındadır. Bu listeyi Kripto Para işinde yeni olup bu işe ilgi duyan ve hangi Kripto para borsalarına güvenebileceğini merak eden arkadaşlar için yaptık.

Bu listede yer almayan ama yine de Güvenilir Bitcoin borsaları Tabii ki vardır. Yukarıdaki listede zamanla kendini ispatlamış her biri zirveye oynamış ve birçok yatırımcı çekmiş olan yabancı kripto para borsalarına yer verdik.

Ülkemizde de birçok güvenilir Bitcoin Borsası vardır ve Türkiye’de hizmet veren birçok Bitcoin Borsası bulunmakta bu borsaların listesini ve özelliklerini görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Burada bu işlerde yeni olup Kripto para ticareti yapan arkadaşlara tavsiyen borsaları Kripto para cüzdanı gibi kullanmamaları, al sat yapacağı ufak miktarları bu borsalarda tutmalarında bir sakınca yok ama uzun vadeli işlemler için kendi güvenlikleri bir cüzdanda tutmalarını tavsiye ederim. Kripto para cüzdanları hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.