Temmuz 6, 2023

Gate.io Nasıl Kullanılır ve Özellikleri Resimli Anlatım

ile Herbirşeyden

Son zamanların hızla büyüyen kripto para borsası Gate.io Türk müşterilere oldukça önem veriyor ve Türkiye kayıtlı müşterisi her geçen gün artıyor. Yazımızda Gate.io nasıl kullanılır ve özelliklerini ele alacağız.

Müşterilerine Spot piyasa , Vadeli işlemler , Opsiyonlar gibi bir çok seçenek sunan Gate.io, Ayrıca Gerçek Trade adı altında başarılı işlemler yapan kullanıcıları takip edilebilen bir sistemi ile farkını gösteriyor. Özelliklerini ve nasıl kullanılacağını yazımızda paylasmaya çalıştık. Hadi en baştan başlayalım. Gate.io referans kodu ile %30 komisyon indirimli hesap açabiliriz.

Gate.io Referans Kodu ile Hesap Açma

Gate.io referans kodu ile yapmış olduğumuz tüm işlemlerden %30 komisyon indirimli hesap açmak isterseniz alttaki Gate.io referans kodlu linki kullanabilirsiniz.

https://app.studiotv.net/signup/VFQXVQ9d?ref_type=103

Gate.io referans kodu ile hesap açtıktan sonra ödemiş olduğumuz komisyonların bize geri ödendiğini göreceğiz. Buda bizim yapmış olduğumuz her aynı orandaki 3 işlemden 1’ini bedavaya getirmiş olacak.

Gate.io Referans Kodu

Gate.io Para Yatırma

Binance’den Gate.io’ya Transfer

Binance borsasından nasıl Btc , Usdt ve Xrp transferi nasıl yapılır resimlerle destekleyerek uygulamalı olarak başka bir sayfamızda paylaştık. Sayfamıza gitmek isterseniz alttaki linki tıklayabilirsiniz.

BtcTurk’ten Gate.io’ya Transfer

BtcTurk borsasından Gate.io’ya nasıl Btc , Usdt ve Xrp transferi nasıl yapılır resimlerle destekleyerek uygulamalı olarak başka bir sayfamızda paylaştık. Sayfamıza gitmek isterseniz alttaki linki tıklayabilirsiniz.

BtcTurk’ten Gate.io’ya Transfer Btc Usdt Xrp Resimli Anlatım

Paribu’dan Gate.io ya Transfer

Paribu borsasından nasıl Btc , Usdt ve Xrp transferi nasıl yapılır resimlerle destekleyerek uygulamalı olarak başka bir sayfamızda paylaştık. Sayfamıza gitmek isterseniz alttaki linki tıklayabilirsiniz.

Gate.io Vadeli işlemler Kullanımı

Gate.io Vadeli işlemler

Vadeli işlemlerde kaldıraçlı işlemler yapabilmek için yukarıdaki resimde 1 ile gösterilen yerden Çapraz marjini seçiyoruz. Ardından kaldıraç oranını ayarlayabiliriz. Resimde 2 rakamı ile gözüken menüden limit yada piyada emrini seçebiliriz.

Limit emri : Emrin bizin velirlediğimiz bir fiyata geldiğinde gerçekleşmesini istediğimiz emir türüdür.

Piyasa Emri : O an işlem gören fiyattan alım yada satış verebileceğimiz emir türüdür.

Emir tipini seçtikten sonra alım yapmak için Al ( Open Long ) yada satış işlemi için Sat ( Open Short) tuşlarına basabiliriz.

Gate.io Stop Limit Emri

Yukarıdaki resimde daire içerisinde gösterilen Stop emri yazısına tıklayarak zararı durdur ve ķârı al emirlerimizi programlayabiliriz. Stop emri‘ne tılayınca karşımıza aşşağıdaki resimdeki gibi bir menü açılıyor.

Gate.io Stop Limit( zararı durdur ve kârı al) emrini sisteme girebilmek için yukarıdaki ilk resimdeki gibi vadeli işlemler menüsündeyken sayfayı aşağıya doğru kaydırıp ikinci resimdeki gibi pozisyonunuzu açık olduğu bölüme geliyoruz. İkinci resimde daire içerisinde gösterilen stop emri yazısının yanındaki ikona basarak stop ve kârı al emirlerimizi girebileceğimiz sayfayı açıyoruz.

burada dikkat etmemiz gereken en önemli şey yukarıdaki resimde daire içerisinde gösterilen Değer Fiyatı yazısına tıklayarak onu Son fiyat olarak değiştirmeniz gerekiyor. Take Profit Price yazan kutucuğa kârı al fiyatımızı, Stop Loss Price 6azan kutucuğa stop yani zararı durdur fiyatımızı girerek onaylıyoruz.

Gate.io Emri iptal Etme

Gate.io Emir iptali

Gate.io’da verilmiş bir emri iptal etmek için önce yukarıdaki resimde 1 rakamı ile gösterilen Emirler sekmesine tıklıyoruz. Ardından resimde 2 rakamı ile gösterilen Emri Durdur sekmesine geçiyoruz. Burada 3 rakamı ile gösterilen menüsüne tıklayarak seçili emri iptal edebiliriz yada resimde 4 rakamı ile gösterilen Hepsini İptal Et‘e tıklayarak ekranda gözüken tüm emirleri tek bir tıklama ile iptal edebiliriz. Gate.io’da emir iptali çok önemli çünkü herhangi bir pozisyonu kapattığımız zaman o emir için girilmiş stop ve limit emirleri kendiliğinden kapanmıyor. Böyle bir durumda emirleri iptal etmezsek tetikleme fiyatına geldiği zaman sistem bu emirleri yeni poziyon aç olarak görecektir. Bu da istenmeyen sonuçlara yol açabilir.

Yeni Kripto Para Projeleri

Yeni çıkacak kripto para projeleri

Gate.io borsası Startup sekmesiyle yeni çıkacak kripto paraların çıkış öncesi indirimli satışını yapmaktadır. Genelde kripto paraların borsalarda ilk listelenmesinden kazanç elde etmek isteyen bir çok kullanıcı burayı aktif olarak takip etmektedir. Borsanın geni kripto listelemeri ve bu kriptoların listelenme öncesi indirimli satış sağlaması büyük ilgi görüyor. Bir çok yatırımcı sadece bu özeliği için akın ediyor. Proje gerçekten iyi bir projeyse güzel getiri sağlayabiliyor. Unutmamak lazım ki hiç bir şeyin garantisi yok. Çok dikkatli olmak ve körü körüne bir projeye inanmamak lazım. Listelendiği anda inanılmaz fiyatlara ulaşabilen bazı kripto paralar, kimseye satış imkanı tanımadan yerlerde gezebiliyor veya tam tersiyle bir anda yüksek getiri sağlayabiliyor.

Gate.io Otomatik Al-Sat Botları

Gate.io Al-Sat Botları

Quantitative Trading sekmesiyle Spot ve Vadeli işlemler piyasalarında kullanabileceğimiz botları seçip kripto para yatırımızı otomatiğe bağlayabiliyoruz. Burada bir çok hazır stratejiyi bulabiliriz. Begendiğimiz stratejiyi kullanabiliriz. Bu gerçekten çok güzel bir uygulama. Diğer borsalarda böyle gelişmiş bir özelliği bulamıyoruz. Kripto botları için genelde 3. Taraf uygulamaları kullanılıyor. Gate.io borsası Türkçe dil desteğinde bazı bölümlerde eksik kalıyor. Buradada öyle olmuş. Yakın zamanda düzelteceklerini umuyorum.

Gate.io Interaktif

Diğer borsalarda olmayan pek çok özelliği barındırıyor. Kullanıcıların sürekli etkileşim içinde olduğu bir ortam hazırlamışlar. Yukarıdaki resimde 1 ile gösterilen Sohbet odası sekmesinden diğer kullanıcılar ile sohbet edebiliriz. Burada da ne kadar çok Türk müşterisinin olduğunu görünce şaşıracaksınız. Gate.io’nun en önemli özelliklerinden biriside yukarıdaki resimde 2 rakamı ile gösterilen Gerçek Trade sekmesi. Burada başarılı traferlerin işlemlerini ve kazançlarını görebiliriz. İstediğimiz başarılı traderi takip edebilir hatta abone olabiliriz.

Demo Testnet

Testnet

Bir çok farkı beraberinde getiren bir borsa. Bitcoin demo hesabı arayıpta bulamayanlar için kendi içinde Testnet sistemi bulunduruyor. Hesap açan ve uygulamayı indiren herkes buradan kripto demo hesabını kullanabilir. 1.000 Usdt sanal para ile açılan Testnet’te kendi stratejilerimizi test edebilir ve uygulamasının nasıl çalıştığını ögrenebiliriz.

Sonuç

Gate.io Referans kodu sistemi ve diğer özellikleriyle büyük ve İnovasyona önem veren bir kripto para borsası. Müşterilerini memnun edebilmek için elinden geleni yaptığı görülüyor. Kripto para piyasasında önemli bir yeri olan borsayı biz her açıdan beğendik. Umarım yardımcı olabilmişizdir. Bol kazançlar dilerim. Sitemizde kripto paralar ve finans piyasası ile ilgili bir çok yazı bulabilirsiniz. Ana sayfamızdan gezmeye başlayabiliriz.