Aralık 12, 2020

BtcTurk’ten Binance’ye Coin ( Usdt , Btc v.s ) Gönderme Resimli Anlatım

ile Herbirşeyden

Her geçen gün daha çok ilgi odağı olan Kripto paralar bu işte yine olanlar için gönderen cüzdan adresi, alıcı cüzdan adresi gibi yabancı olduğumuz terimler yüzünden ilk başta biraz karışık gelebiliyor. BtcTurk’ten Binance’ye nasıl Bitcoin ya da diğer Coinleri gönderebiliriz, bunu resimlerle anlatmaya çalışacağız. Ayrıca BtcTurk borsası nasıl kullanılır , Papara’dan nasıl para yatırılır. Uygulamalı olarak resimlere destekleyerek başka bir sayfamızda anlattık. Isterseniz buradan gidebilirsiniz.


Binance borsasında henüz hesap açmadıysak yaşam boyu geçerli referans kodu ile %20 ve + %25 kalıcı komisyon indirimli hesap nasıl açılır sayfamıza bakabilirsiniz. Ayrıca TrBinance borsasından referans kodu ile indirimli hesap nasıl açılır sayfasınada buradan gidebilirsiniz, TrBinance borsasından masrafsız olarak saniyeler içerisinde Binance borsasına kripto para gönderip cekebilir ve buradan TL’ye çevirip banka hesaplarımıza aktarabiliriz. TrBinanceden transfer için burayı , Binance’den Transfer için burayı tıklayabilirsiniz.


Binance’nin farkı bizim Türk kripto para borsalarında olmayan kaldıraç , Stake, birikim v.s bir çok özelliğinden geliyor. Piyasaya karşı daha güçlü olmak için kaldıraç kullanarak işlem yapmak isteyen birçok Türk yatırımcı maalesef ülkemizdeki SPK mevzuatları gereği bu işlemleri yurtdışı kripto para borsalarında yapıyor. Binance gibi birçok kripto para Borsası var ama Binance’nin farkı piyasanın en büyüğü olması ve Kripto para piyasasında fiyatı belirleyen güç olması. Şimdi lafı uzatmadan BtcTurk’ten Binance’ye nasıl Bitcoin , Usdt gibi coin göndeririz anlatmaya başlayalım. ( BtcTurk’ten Binance’ye nasıl BTC gönderilir yazının sonlarına doğru bulabilirsiniz. )

BtcTurk’ten Binance’ye Usdt Btc Transfer etme

Burada biz Usdt ve Btc transferi yapacağız ama siz ağ seçimi mantığıni kavradıktan sonra istediğiniz kripto parayı istediğiniz adrese gönderebilirsiniz. BtcTurk’ten Binance’ye Bitcoin de gönderebilmek için gerekli ağ seçimi ekran görüntülerini sayfanın sonlarında bulabilirsiniz.

BtcTurk’ten Usdt Transfer etmek istediğimizde karşımıza minimum 10 dolarlık bir limit çıkıyor. Göndermek istediğimiz para miktarı 10 doların altında ise transfer yapamıyoruz. Paribu da böyle bir limit yok. Ayrıca Papara kullanarak binanceye direkt 10 liradan başlayarak istediğimiz kadar Türk lirası gönderebiliriz.

Usdt çekim işlemini yapmak için Binance deki bize ait olan Usdt adresimizi panoya kopyalamamız gerekiyor Bunun için Binance uygulamasına geçiyoruz.

Binance uygulamasına girdikten sonra Yukarıdaki resimde ok işareti ile 1 yazan Cüzdan sekmesine girip üst tarafta ok işareti 2 ile gösterilen Spot yazısına tıklayarak spot cüzdanımıza geçiyoruz.

Yukarıda daire içine almış olduğumuz Yatırma tuşuna basarak bir sonraki aşamaya geçiyoruz ve karşımıza aşağıdaki resimdeki gibi bir sayfa açılıyor. Buradaki arama yerine Usdt yazarak çıkan sonuçtan Usdt’yi seçiyoruz.

Karşımıza Binance deki bize ait olan Usdt cüzdan adresimiz çıkıyor. Bu adres Binance’ye sadece Btcturk’ten değil istediğimiz her yerden Usdt transferi yapabileceğimiz adresimizdir. Ama yanlışlıkla Bu adrese Usdt dışında başka bir para birimi yollarsanız paranızı kaybedebilirsiniz. Burada şanslı olduğumuz nokta çoğu Kripto paranın adres sisteminin farklı olmasından dolayı para gönderme işlemleri adres uyuşmazlığından kabul olmuyor bakü kripto paralarda. Bu karışık harf kombinasyonu kopyalarken ve yapıştırırken dikkat etmemiz gerekiyor herhangi bir harf hatası bile paramızı kaybetmemize sebep olacaktır. Ayrıca Usdt adresimizin aşağıdaki resimdeki gibi ERC20 BEP2 yazılarının olduğu yeri sola doğru kaydırıyoruz. TRC20 yani tron ağını kullanarak Binance’ye Usdt göndereceğiz. Çünkü çekim için transfer ücreti ödemek istemiyoruz ve tek seçenekte TRC20 ağını kullanmak.

Karşımıza alttaki resimdeki gibi TRC20 seçeneğı çıkacak. Resimdeki gibi TRC20 seçeneğini seçip 2 rakamı ile gösterilen Adresi Kopyala diyerek btc Türk uygulamasına geri dönebiliriz.

BtcTurk Uygulamasını açarak aşsağıdaki adımları yapıyoruz.

BtcTurk uygulamasında Sağ altta bulunan Yatır-Çek butonuna bastıktan sonra yukarıdaki resimde ok işareti ile gözüken Çek sekmesine giriyoruz. Bu sekmede çekmek istediğimiz Coini seçerek devam ediyoruz. Bizim elimizde Usdt olduğu için Usdt’yi seçiyoruz.

Karşımıza Yukarıdaki gibi bir sayfa çıkıyor burada yukarıdaki resimdeki gibi TRC20′nin seçili olduğuna emin olduktan sonra daire içinde gösterilen artı tuşuna basarak binance de ki Usdt adresimizi aşağıdaki resimdeki gibi ekliyoruz.

Üstteki kutucuğa kayıt ismi olarak Binance yazdım ve alttaki adres kutucuğuna Binance’den almış olduğu kendime ait olan Usdt adresimi yapıştırdım. Burada olur da elimiz çarpar yanlış bir harf hatası olur diye adresi iyice kontrol etmenizde fayda var. Adresi tanımla tuşuna bastığımız zaman güvenlik önlemi olarak bu işleme bizim yaptığınızdan emin olmak için BtcTurk 2Fa koruma sistemi ile cep telefonumuza göndermiş olduğu şifreyi girerek Onaylıyoruz.

Yukarıdaki resimde ok işareti 1 ile gözüken yerde kaydetmiş olduğumuz Binance adresini seçiyoruz ve ok işareti iki ile gözüken yere çekmek istediğimiz Usdt miktarını yazıyoruz ve hemen altındaki mavi kutucuk içindeki Çekme isteği gönder butonuna basıyoruz. Karşımıza çekme isteğimizi onaylamak isteyip istemediğinizi soran bir pencere açılıyor. Onay verdikten sonra BtcTurk’ten Binance’ye Usdt çekme işlemini başlatıyoruz. Eğer ilk defa Türk Lirası yatırdıysak BtcTurk’ten başka bir hesaba Kripto para çekerken karşımıza aşağıdaki resimdeki gibi 48 saat kuralı çıkıyor.

Eğer BtcTurk’te eski bir müşteriysek bu hata ile karşılaşmadan yolumuza devam edebiliriz. Ben eminim çoğunuzdan eski bir hesap sahibiyim ama daha önce BtcTurk’e hiç para yatırmamıştım. Bu işlemler için hep Paribu’yu kullandım. Yazınızın bundan sonraki bölümüne 48 saat sonra devam edeceğiz.

48 Saat Sonra

Kaldığımız yerden devam

Onayladıktan sonra aşağıdaki ekrandaki gibi e-posta onayı beklediğini söyleyen bir yazı ile karşılaşacağız.

BtcTurk’e kayıt olurken kullanmış olduğunuz e-posta adresine gidip BtcTurk’ten gelen e-posta ya Çekme isteğini Onayla tuşuna basarak devam ediyoruz.

E-postanızı onayladıktan sonra karşımıza aşağıdaki gibi işlemin başarı ile sonuçlandığını bildiren bir sayfa çıkacak.

Bundan sonraki aşamada Binance uygulaması ile devam edeceğiz ve transfer etmiş olduğumuz Usdt’nin ağlar arasındaki yolculuğunu görüntüleyeceğiz.

BtcTurk’ten Binance’ye Transfer

Binance uygulamasına girdikten sonra yukarıdaki resimdeki gibi Öncelikle Daire içindeki 1 ile yazan Cüzdan sekmesine giriyoruz. Ardından daire içinde 2 ile gözüken Spot cüzdanımızda geçiş yapacağız Eğer Spot cüzdanı hemen göremiyorsanız sayfayı biraz yukarıya doğru kaydırın. Daire içinde 3 ile yazan Yatırma butonuna basarak Kripto paramızın onay aşamasını kontrol edeceğimiz bölüme geçebiliriz. Burayı aşağıdaki gibi yatırmış olduğumuz Usdt’yi arama yerine yazarak buluyoruz.

Ustd’yi seçtikten sonra karşımıza sayfanın Usdt cüzdan adresimiz çıkıyor resimde daire içinde işaret etmiş olduğumuz Geçmiş bölümüne tıklayarak göndermiş olduğumuz Kripto paranın ne aşamada olduğunu görebiliriz.

Aşağıdaki resimde daireyi içinde gözüken yazıda paramızın transfer işlemini başladığını ve 12 onaydan 5’ini aldığını görüyoruz. 12 onaydan 12’sini aldığı zaman para transferi başarı ile sonuçlanmış demektir. Bu işlem birkaç dakika sürebilir a yoğunluğuna göre de değişiklik gösterebilir. Ayrıca göndermiş olduğumuz Kripto para bu ekrana bazen hemen düşmeyebilir bunun sebepleri ağın yoğunluğu veya düşük transfer ücreti ödemesi olabilir böyle durumlarda yüksek transfer ücreti ödeyenlere öncelik tanınır Tabii ki biz BtcTurk’ten Kripto para göndermiş olduğumuz için transfer ücreti ödemiyoruz ve genellikle işlemlerimiz oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşiyor.

BtcTurk’ten Binance’ye Btc transferi

Eğer Usdt yerine Btc yatırmak istiyorsak aşşağıdaki Ekran görüntülerinde işaretli şekilde gösterildiği gibi Binance borsasında Bitcoin adresini alırken Ağ Seç kısmından BTC’yi seçiyoruz. BtcTurk borsasından göndermek için de Ağ Seçimi kısmından Bitcoin(BTC)’yi seçiyoruz. Bu şekilde gönderebilirsiniz. Btc çekimi ücretli olabilir. Göndermeden önce kontrol etmekte fayda var.

Paramız hesabımıza yatırdıktan sonra Binance tarafından onaylandığına dair bir mesaj geliyor. Bu mesaja gerek olmadan da biz cüzdanımızdan yatan paramızı görebiliyoruz. Umarım yazımız BtcTurk’ten Binance’ye transfer konusunda size yardımcı olmuştur.Binance nasıl kullanılır sayfamızda merak ettiklerinizi bulabilirsiniz. Bu sayfadanda Binance borsasının diğer özellikleriyle ilgili bir çok sayfaya geçebilirsiniz. Binance borsasında başarılar diliyor ve Binance’den Kazandığımız paraları TL olarak Papara uygulamasına nasıl çekeceğimizi öğrenmek için alttaki linki tavsiye ediyoruz.


Bu işlemin tam tersi yani Binance’den BtcTurk’e Btc,Usdt,Xrp transferi nasıl yapılır resimlerle destekleyerek uygulamalı olarak anlattık. Altaki linkten sayfamıza gidebilirsiniz.