Mart 25, 2021

BtcTurk Nasıl Kullanılır ? Alım , Satım ve Para Yatırma

ile Herbirşeyden

Türkiye’nin önde gelen kripto para borsalarından BtcTurk nasıl kullanılır ? Resimlerle destekleyerek uygulamalı olarak anlatıyoruz. Yazımızda BtcTurk’e nasıl para yatırılır ve nasıl kripto para alınır bölümleri yer almakta. Kripto para olarak Usdt alım örneğini verdik. Aynı mantığı kullanarak Bitcoin , Ethereum gibi diğer kripto paralarıda alabiliriz.

Eğer BtcTurk hesabımızda Türk Lirası yoksa Papara uygulamasını kullanarak BtcTurk’e Türk parası yatırabiliriz. Eğer daha önceden Türk Lirası yatırıp göndermek istediğimiz Kripto parayı aldıysak bu aşamayı geçebiliriz. Türk Lirası yatırmak için Banka havalesi seçeneğini de kullanabiliriz.

Papara ile BtcTurk Nasıl Türk Lirası Yatırız ?

Banka hesabımızdan papara hesabımıza üye numaranızı açıklama kısmına yazarak Türk Lirası yatırdığımızı varsayıyorum. Ayrıntı için Papara hesabına nasıl para yatırılır sayfamıza bakabilirsiniz. Bundan sonrasını BtcTurk mobil uygulaması üzerinden devam edeceğiz. Uygulamaya girdikten sonra aşşağıdaki resimde daire içinde gösterilen Yatır-Çek yazan yere basıyoruz.

Ardından açılan sayfada resimde ok işareti ile gözüken Papara’yı seçip devam ediyoruz.

Aşağıdaki resimde göstermiş olduğu gibi para yatırma kısmına 100 TL yatırmak istediğimi yazıyorum. Yaptıracağımız rakam bize kalmış minimum yatırma tutarı 10 liradır.

Bundan sonraki aşamada Papara uygulamasına yönlendirilerek para transferine onay vermemiz gerekiyor. Papara uygulaması haricinde banka transferi yoluyla BtcTurk’e para transferi yapabiliyoruz. Papara % 1 + KDV komisyon kesiyor. Bankamızın bizden EFT yada havale ücreti ne kadar aldığını ya da almadığını hesaba katarak bize uygun olan istediğiniz yöntemi kullanabilirsiniz.

Papara’dan Binance’ye TL nasıl yollanır merak ediyorsanız sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BtcTurk’e Kripto Para Yatırma

BtcTurk’e kripto para yatırmak istersek, sitemiz için daha önceden hazırladığımız Binance borsasından BtcTurk borsasına transfer sayfamızı örnek olarak kullanabilirsiniz. Bu örnekten yola çıkarak kripto para transferleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

BtcTürk Nasıl Kripto Para Alabilirim ?

BtcTurk’teki hesabımıza Türk Lirası yatırdıktan sonra aşağıdaki resimdeki gibi hesabımızı daki bakiyeyi görebilir ve ok işareti ile gösterdiğimiz Al-Sat tuşuna basarak istediğimiz Kripto parayı alacağımız bölüme geçebiliriz..

Burada örnek olarak Usdt alacağım Çünkü Binance’ye göndermek istediğim Kripto para Amerikan dolarının karşılığı olan Usdt olacaktır. Usdt seçmemin diğer bir nedeni ise Bitcoin göndermek isteseydim bunun için bir transfer işlemi ücreti ödemek zorunda kalacaktım. Hem stabil Kripto para birimi gönderip olası dalgalanmalardan zarar görmek istemiyorum hem de transfer işlemine ücreti ödemek istemiyorum.

Yukarıdaki resimdeki gibi Al-Sat ölümüne girdik. Şimdi buradaki ayrıntıları açıklayarak devam edelim.

Piyasa Fiyatı

Ok işaretinde bir ile gözüken piyasa sekmesinde işlem yapacağımız zaman Piyasa fiyatı ne ise yani o an işlem gören fiyat hangisi ise o fiyattan alıp satma işlemi yapacağımız anlamına geliyor.

Limit Fiyatı

Ok işareti 2 ile gözüken sekmedeki Limit bölümü bizim belirlediğimiz bir rakama gelince almak ya da satmak istediğimiz Limit Fiyatı Emri girişi yaparak işlem yapacağımız bölümdür.

Stop Emri

Ok işareti 3 ile gözüken sekmede Stop Emri yani zararlı durdurma emri verebiliriz.

Burada Usdt alırken piyasa sekmesini kullanacağım. Türk Lirası paramın hepsini kullanarak alım yapmak istediğim için yeşil kutucuğuğun içinde gösterilen USDT AL butonunun hemen üstündeki yüzde işaretleri ile gösterilen % 100 kullanacağım Burada siz paranızın ne kadarını kullanacaksanız manuel olarak yazabilirsiniz ya da oradan yüzde oranını seçebilirsiniz.

Piyasa fiyatı ile paramın tamamını kullanarak USDT AL butonuna basarak Usdt alımını gerçekleştirdik.

BtcTurk’ten Para Çekme

BtcTurk borsasından banka havalesi ve Eft ile tüm bankalara Türk Lirası çekebiliriz. Kripto para çekmek istersek daha önceden sitemiz için hazırladığımız BtcTurk’ten Binance’ye Transfer yada BtcTurk’ten Gate.io’ya Transfer sayfalarımıza bakabilir, başka hesaplara transfer hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.


BtcTurk nasıl kullanılir, temel bilgileri paylaşmaya çalıştık. Umarım aradıklarınızı bulabilmişsinizdir BtcTurk dışında Türkiye’de hizmet veren kripto para borsaları hangileri merak ediyorsanız sayfamıza bakabilirsiniz ilgili sayfamıza buradan gidebilirsiniz.