Mayıs 3, 2021

Binance Tr’den Binance’ye Transfer , Resimli Anlatım

ile Herbirşeyden

Binance Tr borsasının açılmasının en güzel yanlarından birisi de Binance Tr’den Binance’ye artık ücretsiz para transferi yapabiliyoruz. Binance Tr sayesinde istediğimiz Kripto parayı Saniyeler içerisinde Binance borsasına gönderebiliyoruz. Türk Lirası gönderme işlemi şimdilik aktif değil ama Binance borsasına Usdt gibi stabil kripto para gönderip işlemlerimizi yapabiliyor ve aynı şekilde istediğimiz kripto parayı Binance’den Binance Tr borsasına gönderip , TL’ye çevirerek banka hesaplarımıza aktarabiliyoruz. Bunlar içinde herhangi bir ücret ödemiyoruz. Peki bunu nasıl yapıyoruz , uygulamalı olarak resimlerle destekleyerek anlatmaya başlıyoruz.

Binance borsasında henüz hesap açmadıysak yaşam boyu geçerli referans kodu ile %20 ve + %25 kalıcı komisyon indirimli hesap nasıl açılır sayfamıza bakabilirsiniz. Ayrıca TrBinance borsasından referans kodu ile indirimli hesap nasıl açılır sayfasınada buradan gidebilirsiniz, TrBinance borsasından masrafsız olarak saniyeler içerisinde Binance borsasına kripto para gönderip cekebilir ve buradan TL’ye çevirip banka hesaplarımıza aktarabiliriz. TrBinanceden transfer için burayı , Binance’den Transfer için burayı tıklayabilirsiniz.

Binance Tr’den transfer için burayı , Binance’den Transfer için burayı tıklayabilirsiniz.

Binance Tr ile Binance Borsasını Birbirine Bağlıyoruz

Binance Tr’den Binance’ye Transfer işlemini gerçekleştirmek için önce 2 borsayı birbirine bağlamamız lazım. Bu işleme Binance ( Global ) mobil uygulaması kullanarak başlıyoruz.

Binance Tr ile Binance borsasını birbirine bağlayabilmek için Binance mobil uygulamasından yukarıdaki resimde 1 rakamı ile gösterilen Cüzdan sekmesine giriyoruz. Sayfayı aşşağıya kaydırarak resimde 2 rakamı ile gösterilen + Hesap Ekle yazısına tıklıyoruz. Karşımıza aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran çıkıyor.

Resimde daire içerisinde gösterilen Etkinleştir buttonuna basarak TrBinance borsası ve Binance borsasını birbirine bağlama işlemini gerçekleştiriyoruz.

Binance Tr ile Binance borsasını birbirine bağlama

Yukarıdaki resimdeki gibi Özet sekmesinin altında BinanceTr yazısı çıktıysa iki borsayı birbine başarı ile bağladık demektir.

Binance Tr’den Binance’ye Transfer

Transfer işlemini yapabilmek için Trbinance borsası ve Binance borsasında kimlik doğrulama işlemini yapmış olmamız gerekiyor. Kimlik doğrulama işlemlerini yapmamıs olan hesaplar malesef transfer işlemini gerçekleştiremiyor.

İki borsayı birbirine bağladıktan sonra TrBinance’den Binance’ye istediğimiz para birimini gönderebiliriz.

Yazımızı yazdığımız sıralarda transfer işlemi Binance Tr mobil uygulaması üzerinden yapılamıyordu son güncellemeden sonra mobil uygulamasınından artık transfer işlemi yapılabiliyor. Gerçekten büyük kolalık oldu. Binance Tr’den Binance’ye mobil uygulama üzerinden transfer işlemi için aşşağıdaki ekran görüntülerindeki gibi CÜZDAN sekmesine giriş yapıp Transfer düğmesine basarak Binance Tr’den Binance’ye transfer işlemi gerçekleştirebiliriz.


Yazımıza Binance Tr’nin web sayfasından Binance’ye Transfer işlemini anlatarak devam ediyoruz.

Transfer işlemi için Binance Tr’nin web sayfasından hesabımıza giriş yapmamız gerekiyor. Bu linkten Binance Tr ana sayfasına gidebilirsiniz. Buradan hesabımıza giriş yaparak aşşağıdaki resimden devam ediyoruz. Resimler sayfaya sığsın diye ilgili bölümler dışındaki alanlar resimlerden çıkarıldı.

Yukardaki resimde 1 ile gösterilen Cüzdan menüsüne basarak açılan menüden resimde 2 ile gösterilen Bakiyeler seçeneğine tıklıyoruz.

Yukarıdaki resimdeki gibi bir sayfa açılıyor ve daire içinde gösterilen Binance Transfer yazısına tıklıyoruz.

Karşımıza yukarıdaki resimdeki gibi bir sayfa açılıyor. Resimler sayfaya sığsın diye ilgili olmayan bölümleri keserek yayınlıyoruz. Burada Binance Tr’den Binance’ye Usdt transferini örnek olarak vereceğim. Siz listeden istediğiniz para birimini bu örneği baz alarak gönderebilirsiniz. Uygulamalı olarak anlatabilmek için Binance Tr borsasına 1 Usdt göndermiştim şimdi o 1 Usdt’yi Binance borsasına göndereceğiz. Resimde 1 rakamı ile gösterilen Coin menüsüne basıyoruz ve açılan seçeneklerden resimde 2 ile gösterilen Usdt‘yi seçiyoruz. Siz hangi para birimini yollamak istiyoranız onu seçebilirsiniz.

Resimde 1 ile gösterilen Tutar yazan kısma Binance borsasına göndermek istediğimiz Usdt miktarını yazıyoruz. Elimizde 1 Usdt var ve bunu gönderebilmek için buraya 1 yazarak resimde 2 ile gösterilen Onayla buttonuna basıyoruz.

Karşımıza yukarıdaki resimdeki gibi güvenlik doğrulaması penceresi açılıyor. Buradan cep telefonumuza ve eposta adresimize Kodu al tuşuna basarak şifre talep ediyoruz. Gelen şifreleri ilgili kutucuklara yazarak Onayla buttonuna basarak aşsağıdaki resimdeki gibi işlemimizin başarılı bir sekilde gerçekleştiğini gösteren bir pencere açılıyor.

Böylece Binance Tr’den Binance’ye Transfer işlemini tamamlıyoruz. Bu işlemin tersi olan yani Binance’den TrBinance’ye transfer işlemi nasıl yapılır yazımızda buradaBinance borsasında başarılar dileyerek yazımızı bitiriyoruz. Umarım yardımcı olabilmişizdir. Sormak istediğiniz bir şey olursa yorumlara yazabilirsiniz.