Mart 24, 2021

Binance’den TrBinance’ye Transfer , Resimli Anlatım

ile Herbirşeyden

TrBinance borsasının açılması, Binance borsasında işlem yapıp parasını çekmek isteyenler için büyük kolaylık oldu. Transfer esnasında Ağdaki onay aşamalarını beklemek zorunda kalmadan saniyeler içerisinde Binance’den TrBinance’ye Transfer işlemini gerçekleştirebiliyoruz.

En büyük avantajı ne derseniz Binance borsası ile TrBinance borsası arasında Türk Lirası transferi yapamıyoruz ama bunun yerine direkt kripto para olarak TrBinance borsasına yollayıp buradan Türk lirasına çevirerek banka hesaplarımıza aktarabiliyoruz. Bu işlemler içinde masraf ödememiş oluruz.

Binance borsasında henüz hesap açmadıysak yaşam boyu geçerli referans kodu ile %20 ve + %25 kalıcı komisyon indirimli hesap nasıl açılır sayfamıza bakabilirsiniz. Ayrıca TrBinance borsasından referans kodu ile indirimli hesap nasıl açılır sayfasınada buradan gidebilirsiniz, TrBinance borsasından masrafsız olarak saniyeler içerisinde Binance borsasına kripto para gönderip cekebilir ve buradan TL’ye çevirip banka hesaplarımıza aktarabiliriz. TrBinanceden transfer için burayı , Binance’den Transfer için burayı tıklayabilirsiniz.

Binance’den TrBinance’ye transfer işlemi nasıl yapılır, uygulamalı olarak resimlerle destekleyerek anlatmaya başlıyoruz. Bu işlem için ilk önce iki borsayı birbirine bağlamamız gerekiyor.

Binance ile TrBinance Borsasını Birbirine Bağlıyoruz

Transfer işlemini yapabilmek için Binance borsası ile TrBinance borsasında kimlik doğrulama işlemini yapmış olmamız gerekiyor. Kimlik doğrulama işlemleri yapılmamıs hesaplar malesef iki borsa arasında transfer işlemini gerçekleştiremiyor.

TrBinance’den Binance’ye Transfer işlemini gerçekleştirmek için önce 2 borsayı birbirine bağlamamız lazım. Bu işleme Binance ( Global ) mobil uygulaması kullanarak başlıyoruz.

TrBinance ile Binance borsasını birbirine bağlayabilmek için Binance mobil uygulamasından yukarıdaki resimde 1 rakamı ile gösterilen Özet sekmesine giriyoruz. Sayfayı aşşağıya kaydırarak resimde en altta gözüken Üçüncü taraf hesap sekmesine basarak açılan sayfada BinanceTr ile gösterilen Etkinleştir yazısına tıklıyoruz.

Resimde daire içerisinde gösterilen Etkinleştir buttonuna basarak TrBinance borsası ve Binance borsasını birbirine bağlama işlemini etkinleştiriyoruz. Daha önceden etkinleştirmiş olduğumuz için bizde yazı transfer et şeklinde gözüküyor.

Binance’den TrBinance’ye Transfer

Aşşağıdaki yazıyı yazdığımız sıralarda Binance mobil uygulaması üzerinden TrBinance’ye transfer yapılamıyordu. Son güncellemeden sonra mobil uygulamasından da TrBinance’ye transfer yapılabiliyor. Bunun için Özet -> Üçüncü taraf hesap -> BinanceTr adımlarını izlememiz lazım. Son orarak Bastığımız Transfer seçeneğinden BinanceTr yi seçerek iki borsa arasındaki para aktarma işlemini gerçekleştirebiliyoruz. Aşşağıdaki ekran görüntülerini ve işaretli yerleri sırasıyla takip ederek Binanceden TrBinance’ye istediğimiz kripto parayı transfer edebiliriz.

Binance’den TrBinance’ye transfer

Aşşağıdaki yazımızda Binance’nin web sayfası üzerinden nasıl TrBinance’ye transfer yapılır, anlatmaya devam ediyoruz.

Binance’den TrBinance’ye transfer işleminin geri kalanı için Binance borsasını web sitesine giderek hesabımıza giriş yapmamız gerekiyor. Bu linkten yada web tarayıcınızdan sayfaya gidebilirsiniz.

Binance web sayfasından hesabımıza giriş yaptıktan sonra yukarıdaki resimde daire içinde gösterilen sağ üst kösede menüye basıyoruz.

Açılan menüden yukarıdaki resimde daire içinde 1 rakamı ile gösterilen Cüzdan yazısına tıklıyoruz ve altından ek bir menü daha açılıyor. Buradan da daire içerisinde 2 rakamı ile gösterilen Cüzdan Özeti yazısına tıklıyoruz.

Karşımıza Yukarıdaki gibi bir sayfa çıkıyor. Resimde gösterilen bölüm sayfanın sol tarafı oluyor. Resimler sayfamıza sığsın diye lazım olmayan yerleri keserek paylaşıyoruz. Buradan daire içinde gösterilen Binance Tr yazısına tıklıyoruz.

Ekrana Binance’den TrBinance’ye transfer sayfası açılıyor. Burada örnek olarak Usdt göndereceğiz. Siz göndermek istediğiniz kripto para hangisi ise onu seçerek aynı mantıkla gönderebilirsiniz. Önce resimde daire içinde gösterilen 1 rakamının olduğu Coin menüsüne basıyoruz. Bu menünü altında gönderebilceğimiz coinlerin listesi çıkıyor. Biz daire içinde 2 rakamı ile gösterilen Usdt’yi seçiyoruz.

Usdt’yi TrBinance’ye transfer edebileceğimiz seçenekler açılıyor. Burada resimde 1 rakamı ile gösterilen Miktar kısmına göndermek istediğimiz Usdt miktarını yazıyoruz. 1 Usdt göndermek istediğimiz için buraya 1 yazdık. Resimde 2 rakamı ile gösterilen Onayla buttonuna basarak güvenlik doğrulaması aşamasına geçiyoruz.

Yukarıdaki ekrandaki gibi güvenlik doğrulaması için telefon numaranıza ve e-posta adresimize ayrı ayrı Kodu al tuşuna basarak şifrelerimizi istiyoruz. Resimde gösterildiği gibi şifrelerimizi yazarak sayfanın en altındaki Onayla butonuna basarak işlemimizi bitiriyoruz. Binance’den TrBinance’ye transfer işleminin başarı ile sonuçlandığını bildiren alttaki resimdeki gibi bir sayfa açılıyor.

Böylece Binance’den TrBinance’ye Transfer işlemini tamamlıyoruz. Bu işlemin tersi olan yani TrBinance’den Binance’ye transfer işlemi nasıl yapılır yazımızda burada.Binance borsalarında başarılar dileyerek yazımızı bitiriyoruz. Umarım yardımcı olabilmişizdir. Sormak istediğiniz bir şey olursa yorumlara yazabilirsiniz.