Nisan 10, 2021

Binance’den Paribu’ya Transfer Btc Usdt Xrp Resimli Anlatım

ile Herbirşeyden

Binance’den Paribu’ya Btc , Usdt , Xrp nasıl gönderilir. Resimlere destekleyerek uygulamalı olarak anlatmaya çalıştık. Her bir kripto para için ayrı ayrı sayfalarda anlatmak yerine hepsini tek sayfada anlaşılır bir şekilde topladık. Hepsini inceleyerek kripto para transfer işleminin mantığını çözebiliriz.

Binance’den Paribu’ya kripto para transferi yapabilmek için öncelkle Paribu’da bize ait olan cüzdan adresimizi almamız gerekiyor. Bunun için öcelikle Paribu’nun mobil uygulamasını açıyoruz.

Binance borsasında henüz hesap açmadıysak yaşam boyu geçerli referans kodu ile %20 ve + %25 kalıcı komisyon indirimli hesap nasıl açılır sayfamıza bakabilirsiniz. Ayrıca TrBinance borsasından referans kodu ile indirimli hesap nasıl açılır sayfasınada buradan gidebilirsiniz, TrBinance borsasından masrafsız olarak saniyeler içerisinde Binance borsasına kripto para gönderip cekebilir ve buradan TL’ye çevirip banka hesaplarımıza aktarabiliriz. TrBinanceden transfer için burayı , Binance’den Transfer için burayı tıklayabilirsiniz.

Binance’den Paribu’ya Transfer

Paribu uygulamasına girdikten sonra yukarıdaki resimdeki gibi sağ alt köşedeki CÜZDAN sekmesine basıyoruz. Binance’den Paribu’ya hangi kripto parayı göndermek istiyorsak, onun cüzdan adresini almak için o kripto paranın isminin üzerine tıklıyoruz.

Yukarıdaki ekran görüntülerinde 3 kripto paranında cüzdan adreslerinin nasıl alınacağı gösteriliyor.

Xrp için ağ seçimi yapmamıza gerek yok. Sadece tek ağ seçeneği var. O da Xrp ağı. Burada Xrp Yatırma adresi ve Destination Tag adreslerini ayrı ayrı hafızaya kopyalayacağız.

Usdt Cüzdan adresini almak için yukarıdaki resimde daire içinde gösterilen TERC-20 seçili olmalıdır. Resimde rakamla 2 ile gösterin ikona basarak Usdt cüzdan adresimizi hafızaya kopyalayabiliriz.

Btc için resimde bir işaret ile gösterimize gerek olmadı. Ağ seçimi için tek seçenek var ve bize sadece kopyala ikonuna basmak kalıyor. Btc Yatırma Adresi‘ni kopyalayarak hafızaya alıyoruz.

Yatırmak istediğimiz kripto paranın adresini hafızaya kopyaladıktan sonra bu adreselere transfer işlemini başlatmak için Binance borsasının mobil uygulamasına geçiyoruz.

Binance’den BtcTurk’e Transfer

Binance mobil uygulamasından yukarıdaki resimde gösterilen rakamlara sırasıyla basarak çekim işlemine devam ediyoruz. En son olarak bastığımız ÇEKME tuşundan sonra karşımıza aşşağıdaki resimdeki gibi Spot cüzdanımızdaki çekilebilir kripto paraların listesi çıkacak.

Listemizden çekmek istediğimiz kripto paranın üzerine tıklayarak sonraki aşamaya geçiyoruz.

Burada örnek olarak 3 kripto paranın çekimini verdik. Xrp’yi çekim masrafı düsük diye özellikle ekledik. Şahsen ben biraz daha cimri olduğum için Xrp’ye verdiğim parayı bile çok görerek, genellikle çekimlerimi Trx ile yaparım. Şimdi sırasıyla anlatmaya başlayalım

Binance’den Paribu’ya Xrp Tranferi

Binance’den BtcTurk’e Xrp Tranferi

Resimdeki Xrp Çekiminde Adres kısmına sayfanın başlarında gösterildiği gibi Paribu’dan hafızaya kopyamalamış olduğumuz Xrp adresimizi yapıştırıyoruz. Ardından yine Paribu’ya geçip orada Destination Tag yazan kısımdaki numaralardan oluşan Tag adresini kopyalıyoruz ve Binance’deki Tag yazan kısma yapıştırıyoruz. Tutar kısmına çekmek istediğimiz mikrarı yazarak Çekme tuşuna basıyoruz. Bu transfer işlemi için Binance borsası bizden 0.25 Xrp komisyon kesti. Son aşma olarak Güvenlik Doğrulaması kısmından Sms ve Eposta kodlarını isteyerek ve gelen kodları ilgili kutucuklara yazarak Paribu’ya Xrp tranferini tamamlamış oluyoruz.

Binance’den Paribu’ya Usdt Transferi

Binance’den Paribu’ya Usdt Transferi

Resimdeki Usdt Çekiminde Adres kısmına sayfanın başlarında gösterildiği gibi Paribu’dan hafızaya kopyamalamış olduğumuz Usdt adresimizi yapıştırıyoruz. Adresimizi yapıştırdıktan sonra Binance borsası hemen altındaki  kısmında TRC20 yazısı yazarak adresimizin TRC20 olduğunu doğruluyor. Eğer sizde TRC20 yazmıyorsa ya yanlış adresi kopyaladınız yada farklı bir hata oluştu. Burası çok önemli, lütfen dikkat. Hemen altınındaki Tutar kısmına cekmek istediğimiz miktarı yazarak Çekme tuşuna basıyoruz. Binance borsası Usdt transfer işlem ücreti olarak bizden 1 Usdt masraf alıyor. Son aşma olarak Güvenlik Doğrulaması kısmından Sms ve Eposta kodlarını isteyerek ve gelen kodları ilgili kutucuklara yazarak Paribu’ya Usdt tranferini tamamlamış oluyoruz.

Binance’den Paribu’ya Btc Transferi

Binance’den Paribu’ya Btc Transferi

Resimdeki Btc Çekiminde Adres kısmına sayfanın başlarında gösterildiği gibi Paribu’dan hafızaya kopyamalamış olduğumuz Btc adresimizi yapıştırıyoruz. Hemen altındaki  yazan kısımda BTC yazısı belirerek BTC ağını kullanan adresimiz için otomatik olarak ağı tanıyor. Yine bir alttaki Tutar yazan kısıma çekmek istediğimiz Btc miktarını yazarak Çekim tuşuna basıyoruz. Binance borsası bizden Btc çekim masrafı olarak 0.0005 Btc komisyon kesiyor. Son aşma olarak Güvenlik Doğrulaması kısmından Sms ve Eposta kodlarını isteyerek ve gelen kodları ilgili kutucuklara yazarak Paribu’ya Usdt tranferini tamamlamış oluyoruz. Bu işlemin tam tersi yani Paribu’dan Binance’ye transfer işlemini başka bir sayfamızda paylaştık. Göz atmak isterseniz buradan sayfamıza gidebilirsiniz.


Yazımızda Binance’den Paribu‘ya transfer işlemi nasıl yapılır, uygulamalı olarak anlatmaya çalıştık. Umarım yardımcı olabilmişizdir. Yorumlardan istediğinizi sorabilirsiniz. Bol kazanclar diliyorum.