Nisan 14, 2021

Binance’den Para Çekme Papara BtcTurk Paribu Resimli Anlatım

ile Herbirşeyden

Binance’den Para çekme Papara , BtcTurk , Paribu ve TrBinance borsasına nasıl transfer edilir. Resimlerle destekleyerek uygulamalı olarak anlattık. Binance borsasından Türk lirası ve kripto para transferlerini en az maliyet ile hangi ağı kullanarak yapabiliriz aşşağıda paylaştık.

Binance borsasında henüz hesap açmadıysak yaşam boyu geçerli referans kodu ile %20 ve + %25 kalıcı komisyon indirimli hesap nasıl açılır sayfamıza bakabilirsiniz. Ayrıca TrBinance borsasından referans kodu ile indirimli hesap nasıl açılır sayfasınada buradan gidebilirsiniz, TrBinance borsasından masrafsız olarak saniyeler içerisinde Binance borsasına kripto para gönderip cekebilir ve buradan TL’ye çevirip banka hesaplarımıza aktarabiliriz. TrBinanceden transfer için burayı , Binance’den Transfer için burayı tıklayabilirsiniz.

içindekiler

1 ) Binance’den Papara’ya Türk Lirası çekme

2 ) Binance’den TrBinance’ye Kripto para çekme

3 ) Binance’den BtcTurk’e Btc . Usdt ve Xrp çekme

4 ) Binance’den Paribu’ya Btc . Usdt ve Xrp çekme

1 ) Binance’den Papara’ya Para Çekme

Dünyanın en büyük Kripto para borsası. Binance’den Papara’ya para transferi işlemlerini 2020 yılından itibaren Türk parası le işlem yapma imkânını kullanıcılarına sundu. Bitcoin ve diğer Kripto para birimlerinin fiyatını belirleyen Binance borsası. Tekel olmasa da işlem hacmi ile dünyanın en büyük borsası. Sitemizde yeni başlayanlar için Binance borsası ile ilgili pek çok bilgi bulunmakta. Merak ettiğiniz diğer konular için sitemizi gezmenizi tavsiye ederiz. Bir başka tavsiyemiz de kripto paralarımızı TrBinance borsasına transfer edip, bu borsada TL’ye çevirerek tamamen ücretsiz ve komisyonsuz bir şekilde hesaplarımıza aktarabiliriz.TrBinance referans kodu ile komisyon indirimli hesap açmak isterseniz burayı tıklayabilirsiniz. Binance’den TrBinance’ye transfer işlemi nasıl yapılır, sayfamıza buradan gidebilirsiniz.

Binance borsası Türk yatırımcılara oldukça önem veriyor. Türkiye’deki kullanıcıların Kripto paraya ilgisi oldukça fazla ve Binance’nin oldukça fazla Türk müşterisi bulunmakta. Daha önceden Akbank ile işbirliğine giden Binance. Türkiye’de Bitcoin için Kanuni bir altyapı olmadığı için Akbank tarafından hukuki endişeler sebebiyle iptal edildi diye düşünüyoruz. Binance Türk Lirası yatırma ve çekme işlemleri için Papara uygulaması ile işbirliğine gitti. Bu işbirliği Şimdilik sorunsuz çalışmakta. Binance borsasına TL yatırıp çekmek Papara uygulaması sayesinde saniyeler içinde gerçekleşiyor. Yazımızda Binance’den Papara’ya para aktarmayı daha doğrusu Türk Lirası aktarmayı resimlerle destekleyerek anlatmaya çalışacağız.

Kripto Parayı TL’ye Çevirme

Binance’den Papara’ya para çekme yani Türk Lirası çekebilmek için öncelikle elimizdeki Kripto parayı Türk lirasına çevirmemiz gerekiyor. Hemen hemen tüm işlem hacmi büyük Kripto paraların Türk Lirası işlem çifti bulunmakta. TL’ye çevirmek istediğimiz Kripto para birimini satarak bu işlemi gerçekleştirebiliriz. Elimizde Usdt varsa bunu da Usdt/Try işlem çiftinden Türk lirasına çevirebiliriz. Aşağıdaki resimdeki gibi Spot piyasada arama yerine Try yazarak Türk lirası işlem çiftlerinin listesini görebiliriz.

TL işlem çiftleri

Aslında çoğunuz bu işlemi biliyorsunuzdur. Bir bilgi Portalı olduğumuz için aramızda bu işi bilmeyenler olabilir. Nasıl yapacağını Emin olmayanlar olabileceği için elimizdeki Usdt’yi TL’ye çevireceğiz. Bunun için önce Yukarıdaki resimde gösterilen TL çiftlerinden sayfayı aşağıya kaydırarak Usdt çiftini bulup tıklıyoruz. Karşımıza çıkan grafik menüsünden ‘SAT‘ tuşuna basarak bir sonraki aşamaya geçiyoruz.

Usdt / Try çifti

Yukarıdaki resimdeki gibi daire içerisinde 1 ile gözüken yerdeki gibi piyasa emrinden satış yapmayı seçtim. Piyasa emri demek o an işlem gören fiyat ne ise o fiyattan işlem yap demek. Satış işlemi hemen gerçekleşsin diye Piyasa emrini seçtim. İstediğim bir fiyatlı satmak isteseydim limit emri ile satışı gerçekleştirirdim. Daire içerisinde 3 ile gözüken Usdt Kripto paranın tamamını TL’ye çevirmek için %100 oranında seçim yaptım. Daire içerisindeki 2 ile gözüken ‘USDT Sat‘ buttonuna basarak elimdeki tüm Usdt’yi TL’ye çevirdim. Şimdi cüzdanımızda TL’ye çevirdiğimiz Türk Lirası itibari paramızı görebiliriz. Bunun için aşağıdaki resimde gösterildiği gibi sırasıyla daire içindeki 1 ve 2 sekmesine basarak cüzdanımıza gidebiliriz. Türk lirası papara uygulamasını çekebilmek için yine resimde daire içerisinde 3 ile gösterilen ‘TRY‘ para birimimiz üzerine basarak devam ediyoruz.

Binance cüzdan

Karşımıza Türk Lirası yatırma ve çekme işlemlerimizi yapabileceğimiz Bir ekran çıkıyor. Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi ‘Çekme‘ tuşuna basarak sonraki ekrana geçiyoruz.

Binance’den PaPara Para Çekme TL Transferi

TL çekim talebi

Bundan sonraki aşama Türk Lirası çekerken Papara’mı Advcash mı kullanacağımıza kalmış. Yazımızı yazdığımız bu sıralarda Advcash bakım nedeniyle kapalıydı. Zaten bizde Papara uygulaması kullanacağımız için aşağıdaki resimdeki gibi Papara’yı seçiyoruz. Sayfayı Biraz aşağıya kaydırarak çekmek istediğimiz miktarı yazıyoruz.

Binance Para Çekme

Miktar yazdıktan sonra devam et tuşuna basıyoruz. Aşağıdaki resimde 1 ile gözüken yere TC kimlik numaramızı yazıyoruz. 2 ile gözüken yere de Papara üye numaramızı yazıp daire içerisinde 3 ile gözüken ‘Çekimi Onayla‘ tuşuna basıyoruz.

Tc No ve Papara üye Numarasını giriyoruz

Karşımıza çekim bilgilerimizi gösteren son bir onay Sayfası daha çıkıyor. Bu sayfada Papara’nın bizden ne kadar işlem Komisyonu aldığını görebiliyoruz ve hesabımıza net geçecek TL miktarını görebiliyoruz. Papara uygulaması komisyon olarak %1 işlem ücreti kesiyor. Bu komisyon ücreti tamamen Papara’ya gidiyor Binance’nin buradan bir geliri bulunmamakta.

Binance’den Papara’ya para çekme işlemi için son onayı verdikten sonra bizim kendi paramızı çektiğimizi ispatlamak için bir güvenlik doğrulamasından geçeceğimiz sayfaya geliyoruz. Burada iki faktörlü koruma olan telefon numaramızı doğrulamamız gereken bir şifre ve ekstra güvenlik olarak e-posta adresinize de ayrı bir şifre istiyoruz. Şifreleri istemek için aşağıdaki resimde 1 ve 2 ile gözüken tuşlara basarak kodu gönder diyoruz. Gelen kodu yandaki kutucuklara doğru bir şekilde yazdıktan sonra resimde daire içerisinde 3 ile gözüken ‘Gönder‘ tuşuna basarak para çekme işlemimizi başarı ile sonlandırıyoruz.

Binance’den para çekme işlemini Papara’ya yukarıdaki tuşa bastıktan sonra saniyeler içerisinde gerçekleşerek aşağıdaki resimde gözüktüğü gibi Binance’den Papara hesabına para geldi bildirimi alıyoruz.

Bu sayfayı okuduğunuza göre Binance’den para çekme işlemini ilk defa gerçekleştirdik büyük ihtimalle tabii bu heyecanla hemen Papara uygulamasına açıp paramızı hem kontrol ediyoruz ve istediğimiz banka hesabında çekebiliyoruz.

2 ) Binance’den TrBinance’ye Kripto Para Çekme

Binance’den TrBinance’ye Türk Lirası gönderme işlemi şimdilik kapalı ama istediğimiz kripto parayı saniyeler içerisinde Binance’den TrBinance’ye transfer edebiliriz. Bu konuyu başka bir sayfamızda paylaşmıştık. Alttaki linkten gidebilirsiniz.

3 ) Binance’den BtcTurk’e Btc , Usdt , Xrp Çekme

Binance’den BtcTurk’e Btc, Usdt ve Xrp nasıl çekilir, Resimlere destekleyerek uygulamalı olarak başka bir sayfamızda daha önce paylaşmıştık. Alttaki linkten sayfaya gidebilirsiniz.

4 ) Binance’den Paribu’ya Btc , Usdt ve Xrp Çekme

Binance’den Paribu’ya Btc, Usdt ve Xrp nasıl çekilir, Resimlere destekleyerek uygulamalı olarak başka bir sayfamızda daha önce paylaşmıştık. Alttaki linkten sayfamıza gidebilirsiniz.


Binance borsasından olabilecek tüm para çekme yöntemlerini yazımızda paylaşmaya çalıştık. Eğer Ethereum çekmek isterseniz TRC20 ağını kullanarak çekim yapmanızı tavsiye ediyoruz. En az maliyetli yöntem TRC20 ağıdır. Umarım yardımcı olabilmişizdir. Binance borsasından bol para kazanmanızı dileyerek yazımızı bitiriyoruz. Sormak, paylaşmak istediğinizi bir şey olursa yorumlara bekleriz.