Mart 12, 2021

Binance’den Papara’ya Para Çekme , TL Transferi Resimli Anlatım

ile Herbirşeyden

Dünyanın en büyük Kripto para borsası. Binance’den Papara’ya para transferi işlemlerini 2020 yılından itibaren Türk parası le işlem yapma imkânını kullanıcılarına sundu. Bitcoin ve diğer Kripto para birimlerinin fiyatını belirleyen Binance borsası. Tekel olmasa da işlem hacmi ile dünyanın en büyük borsası. Sitemizde yeni başlayanlar için Binance borsası ile ilgili pek çok bilgi bulunmakta. Merak ettiğiniz diğer konular için sitemizi gezmenizi tavsiye ederiz.

Binance borsası Papara ile olan işlemlere son veriyor. Para transferi için TrBinance’yi kullanabilirsiniz. TrBinance borsasında henüz hesap açmadıysak TrBinance borsasından referans kodu ile indirimli hesap nasıl açılır sayfasınada buradan gidebilirsiniz, TrBinance borsasından masrafsız olarak saniyeler içerisinde Binance borsasına kripto para gönderip cekebilir ve buradan TL’ye çevirip banka hesaplarımıza aktarabiliriz. TrBinanceden transfer için burayı , Binance’den Transfer için burayı tıklayabilirsiniz.

Binance borsası Türk yatırımcılara oldukça önem veriyor. Türkiye’deki kullanıcıların Kripto paraya ilgisi oldukça fazla ve Binance’nin oldukça fazla Türk müşterisi bulunmakta. Daha önceden Akbank ile işbirliğine giden Binance. Türkiye’de Bitcoin için Kanuni bir altyapı olmadığı için Akbank tarafından hukuki endişeler sebebiyle iptal edildi diye düşünüyoruz. Binance Türk Lirası yatırma ve çekme işlemleri için Papara uygulaması ile işbirliğine gitti. Bu işbirliği Şimdilik sorunsuz çalışmakta. Binance borsasına TL yatırıp çekmek Papara uygulaması sayesinde saniyeler içinde gerçekleşiyor. Yazımızda Binance’den Papara’ya para aktarmayı daha doğrusu Türk Lirası aktarmayı resimlerle destekleyerek anlatmaya çalışacağız.

Kripto Parayı TL’ye Çevirme

Binance’den Papara’ya para çekme yani Türk Lirası çekebilmek için öncelikle elimizdeki Kripto parayı Türk lirasına çevirmemiz gerekiyor. Hemen hemen tüm işlem hacmi büyük Kripto paraların Türk Lirası işlem çifti bulunmakta. TL’ye çevirmek istediğimiz Kripto para birimini satarak bu işlemi gerçekleştirebiliriz. Elimizde Usdt varsa bunu da Usdt/Try işlem çiftinden Türk lirasına çevirebiliriz. Aşağıdaki resimdeki gibi Spot piyasada arama yerine Try yazarak Türk lirası işlem çiftlerinin listesini görebiliriz.

TL işlem çiftleri

Aslında çoğunuz bu işlemi biliyorsunuzdur. Bir bilgi Portalı olduğumuz için aramızda bu işi bilmeyenler olabilir. Nasıl yapacağını Emin olmayanlar olabileceği için elimizdeki Usdt’yi TL’ye çevireceğiz. Bunun için önce Yukarıdaki resimde gösterilen TL çiftlerinden sayfayı aşağıya kaydırarak Usdt çiftini bulup tıklıyoruz. Karşımıza çıkan grafik menüsünden ‘SAT‘ tuşuna basarak bir sonraki aşamaya geçiyoruz.

Usdt / Try çifti

Yukarıdaki resimdeki gibi daire içerisinde 1 ile gözüken yerdeki gibi piyasa emrinden satış yapmayı seçtim. Piyasa emri demek o an işlem gören fiyat ne ise o fiyattan işlem yap demek. Satış işlemi hemen gerçekleşsin diye Piyasa emrini seçtim. İstediğim bir fiyatlı satmak isteseydim limit emri ile satışı gerçekleştirirdim. Daire içerisinde 3 ile gözüken Usdt Kripto paranın tamamını TL’ye çevirmek için %100 oranında seçim yaptım. Daire içerisindeki 2 ile gözüken ‘USDT Sat‘ buttonuna basarak elimdeki tüm Usdt’yi TL’ye çevirdim. Şimdi cüzdanımızda TL’ye çevirdiğimiz Türk Lirası itibari paramızı görebiliriz. Bunun için aşağıdaki resimde gösterildiği gibi sırasıyla daire içindeki 1 ve 2 sekmesine basarak cüzdanımıza gidebiliriz. Türk lirası papara uygulamasını çekebilmek için yine resimde daire içerisinde 3 ile gösterilen ‘TRY‘ para birimimiz üzerine basarak devam ediyoruz.

Binance cüzdan

Karşımıza Türk Lirası yatırma ve çekme işlemlerimizi yapabileceğimiz Bir ekran çıkıyor. Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi ‘Çekme‘ tuşuna basarak sonraki ekrana geçiyoruz.

Binance’den PaPara Para Çekme TL Transferi

TL çekim talebi

Bundan sonraki aşama Türk Lirası çekerken Papara’mı Advcash mı kullanacağımıza kalmış. Yazımızı yazdığımız bu sıralarda Advcash bakım nedeniyle kapalıydı. Zaten bizde Papara uygulaması kullanacağımız için aşağıdaki resimdeki gibi Papara’yı seçiyoruz. Sayfayı Biraz aşağıya kaydırarak çekmek istediğimiz miktarı yazıyoruz.

Binance Para Çekme

Miktar yazdıktan sonra devam et tuşuna basıyoruz. Aşağıdaki resimde 1 ile gözüken yere TC kimlik numaramızı yazıyoruz. 2 ile gözüken yere de Papara üye numaramızı yazıp daire içerisinde 3 ile gözüken ‘Çekimi Onayla‘ tuşuna basıyoruz.

Tc No ve Papara üye Numarasını giriyoruz

Karşımıza çekim bilgilerimizi gösteren son bir onay Sayfası daha çıkıyor. Bu sayfada Papara’nın bizden ne kadar işlem Komisyonu aldığını görebiliyoruz ve hesabımıza net geçecek TL miktarını görebiliyoruz. Papara uygulaması komisyon olarak %1 işlem ücreti kesiyor. Bu komisyon ücreti tamamen Papara’ya gidiyor Binance’nin buradan bir geliri bulunmamakta.

Binance’den Papara’ya para çekme işlemi için son onayı verdikten sonra bizim kendi paramızı çektiğimizi ispatlamak için bir güvenlik doğrulamasından geçeceğimiz sayfaya geliyoruz. Burada iki faktörlü koruma olan telefon numaramızı doğrulamamız gereken bir şifre ve ekstra güvenlik olarak e-posta adresinize de ayrı bir şifre istiyoruz. Şifreleri istemek için aşağıdaki resimde 1 ve 2 ile gözüken tuşlara basarak kodu gönder diyoruz. Gelen kodu yandaki kutucuklara doğru bir şekilde yazdıktan sonra resimde daire içerisinde 3 ile gözüken ‘Gönder‘ tuşuna basarak para çekme işlemimizi başarı ile sonlandırıyoruz.

Binance’den para çekme işlemini Papara’ya yukarıdaki tuşa bastıktan sonra saniyeler içerisinde gerçekleşerek aşağıdaki resimde gözüktüğü gibi Binance’den Papara hesabına para geldi bildirimi alıyoruz.

Bu sayfayı okuduğunuza göre Binance’den Papara’ya para çekme işlemini ilk defa gerçekleştirdik büyük ihtimalle tabii bu heyecanla hemen Papara uygulamasına açıp paramızı hem kontrol ediyoruz ve istediğimiz banka hesabında çekebiliyoruz.

Sonuç

Binance’den Papara’ya para transferi işlemini başarı ile tamamladık. Artık mantığını öğrendikten sonra bundan sonraki işlemler bizim için çok kolay olacak. Umarım Binance’den Tekrar tekrar para çekip bunu da güzel bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Sabırlı ve akıllı bir yatırımcı bunu başarabilir. Başarmanın Sırrı da bence çok küçük paraları hedef alıp bu küçük paraların ne kadar büyük paralar olduğunu kavrayabilmekten geçiyor. Binance’den Papara’ya TL yada Türk borsalarından BtcTurk ya da Paribu ile Kripto para yollayabiliriz. Nasıl yapıldığını merak ediyorsak linklere tıklayarak ilgili sayfaya gidebiliriz.

Binance Borsası gerçekten çok geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Bunlardan Binance nasıl kullanılır , Binance vadeli işlemler ve Binance opsiyonlar hakkında merak ettikleriniz için tıklayabilirsiniz.