Mayıs 6, 2021

Binance’den Gate.io’ya Transfer Btc Usdt Xrp Resimli Anlatım

ile Herbirşeyden

Binance’den Gate.io’ya Btc , Usdt ve Xrp transferi nasıl yapılır resimlerle destekleyerek uygulamalı olarak anlatıyoruz. Transfer işlemlerinde Ağ mantığını çözersek istediğimiz her kripto parayı istediğimiz her adrese gönderebiliriz. Gate.io nasıl kullanılır sayfamıza göz atmak isterseniz buradan sayfamıza gidebilirsiniz. Binance nasıl kullanılır dersek onuda buradan inceleyebilirsiniz.

Binance’den Gate.io’ya Transfer

Binance’den Gate.io’ya transfer yapabilmek için ilk önce göndemek istediğimiz kripto paranın cüzdan adresini almamız gerekiyor. Bunun için Gate.io mobil uygulamasını açarak devam ediyoruz.

Yukarıdaki ilk resimde daire içinde gösterilen Cüzdanlar sekmesine giriyoruz. Resimde yine daire içerisinde gösterilen Para Yatırma‘ya basarak devam ediyoruz. Yanındaki resimdeki gibi kripto para yatırabileceğimiz coinlerin listesi açılıyor. Buradan yatırmak istediğimiz kripto parayı seçiyoruz. Yada daire içinde gösterilen arama kutucuğuna ismini yazarak buluyoruz. Kripto parayı sectikten sonra ilk defa para yatıracağımız için Gate.io borsası bizim için bir cüzdan adresi oluşturuyor.

Gate.io Cüzdan Adresi Oluşturma

Yukarıdaki resimdeki gibi cüzdan adresimiz oluşturulurken beklememizi söyleyen bir ekran çıkıyor. Bu işlem bazen bir kaç dakika sürebiliyor.

Gate.io Btc,Usdt ve Xrp Adresi Alma

Cüzdan adreslerimiz oluştuktan sonra yukarıdaki resimde sırasıyla adresleri nasıl hafızaya kopyalayabileceğimiz işaretli bir şekilde gösteriliyor. Btc adresini alabilmek için sadece Kopyala yazısına tıklamamız yeterli. Usdt adresini hafızaya kopyalamak için öncelikle Chain Name ( Ağ ismi ) kısmında resimde işaretli olan TRX‘i seçiyoruz. Trx ağı yani Tron yada En bilinen ismi ile TRC20 ağıdır. Hepsi aynı ağ olup burada TRC20 yerine TRX yazmışlar. Ardından resimde gösterilen Kopyala yazısına tıklayarak Usdt adresimizi hafızaya kopyalıyoruz. Şimdi gelelim Xrp’ye

Gate.io’dan Xrp adresimizi alabilmek için Ağ seçimi yapamıza gerek yok. Sadece bir ağ var o da Xrp Ağı. Burada resimde gösterildiği gibi Kopyala yazısına tıklayarak Xrp adresimizi hafızaya kopyalayalıyoruz. Xrp transfer işlemleri için adresin yanında Tag adresimizide kopyalamamız gerekiyor. Bunun için parmağımızla sayfayı biraz aşşağıya kaydırarak Xrp Tag adresimizi resimde gösterildiği gibi Kopyalayabiliriz.

Yukarıda Btc , Usdt ve Xrp adreslerinin Gate.io’dan nasıl alınabileceğini resimlerle destekleyerek gösterdik. Şimdi bu adreslere kripto para yollayabilmek için Gate.io mobil uygulamasına geçiyoruz.

Binance’den Gate.io’ya Transfer

Yatırmak istediğimiz kripto paranın adresini hafızaya kopyaladıktan sonra bu adreselere transfer işlemini başlatmak için Binance borsasının mobil uygulamasına geçiyoruz.

Binance’den BtcTurk’e Transfer

Binance mobil uygulamasından yukarıdaki resimde gösterilen rakamlara sırasıyla basarak çekim işlemine devam ediyoruz. En son olarak bastığımız ÇEKME tuşundan sonra karşımıza aşşağıdaki resimdeki gibi Spot cüzdanımızdaki çekilebilir kripto paraların listesi çıkacak.

Listemizden çekmek istediğimiz kripto paranın üzerine tıklayarak sonraki aşamaya geçiyoruz.

Burada örnek olarak 3 kripto paranın çekimini verdik. Xrp’yi çekim masrafı düsük diye özellikle ekledik. Şahsen ben biraz daha cimri olduğum için Xrp’ye verdiğim parayı bile çok görerek, genellikle çekimlerimi Trx ile yaparım. Şimdi sırasıyla anlatmaya başlayalım

Binance’den Gate.io’ya Xrp Tranferi

Binance’den BtcTurk’e Xrp Tranferi

Resimdeki Xrp Çekiminde Adres kısmına sayfanın başlarında gösterildiği gibi Gate.io’dan hafızaya kopyamalamış olduğumuz Xrp adresimizi yapıştırıyoruz. Ardından yine Gate.io’ya geçip orada Destination Tag yazan kısımdaki numaralardan oluşan Tag adresini kopyalıyoruz ve Binance’deki Tag yazan kısma yapıştırıyoruz. Tutar kısmına çekmek istediğimiz mikrarı yazarak Çekme tuşuna basıyoruz. Bu transfer işlemi için Binance borsası bizden 0.25 Xrp komisyon kesti. Son aşma olarak Güvenlik Doğrulaması kısmından Sms ve Eposta kodlarını isteyerek ve gelen kodları ilgili kutucuklara yazarak Gate.io’ya Xrp tranferini tamamlamış oluyoruz.

Binance’den Gate.io’ya Usdt Transferi

Binance’den Gate.io’ya Usdt Transferi

Resimdeki Usdt Çekiminde Adres kısmına sayfanın başlarında gösterildiği gibi Gate.io’dan hafızaya kopyamalamış olduğumuz Usdt adresimizi yapıştırıyoruz. Adresimizi yapıştırdıktan sonra Binance borsası hemen altındaki  kısmında TRC20 yazısı yazarak adresimizin TRC20 olduğunu doğruluyor. Eğer sizde TRC20 yazmıyorsa ya yanlış adresi kopyaladınız yada farklı bir hata oluştu. Burası çok önemli, lütfen dikkat. Hemen altınındaki Tutar kısmına cekmek istediğimiz miktarı yazarak Çekme tuşuna basıyoruz. Binance borsası Usdt transfer işlem ücreti olarak bizden 1 Usdt masraf alıyor. Son aşma olarak Güvenlik Doğrulaması kısmından Sms ve Eposta kodlarını isteyerek ve gelen kodları ilgili kutucuklara yazarak Gate.io’ya Usdt tranferini tamamlamış oluyoruz.

Binance’den Gate.io’ya Btc Transferi

Binance’den Gate.io’ya Btc Transferi

Resimdeki Btc Çekiminde Adres kısmına sayfanın başlarında gösterildiği gibi Gate.io’dan hafızaya kopyamalamış olduğumuz Btc adresimizi yapıştırıyoruz. Hemen altındaki  yazan kısımda BTC yazısı belirerek BTC ağını kullanan adresimiz için otomatik olarak ağı tanıyor. Yine bir alttaki Tutar yazan kısıma çekmek istediğimiz Btc miktarını yazarak Çekim tuşuna basıyoruz. Binance borsası bizden Btc çekim masrafı olarak 0.0005 Btc komisyon kesiyor. Son aşma olarak Güvenlik Doğrulaması kısmından Sms ve Eposta kodlarını isteyerek ve gelen kodları ilgili kutucuklara yazarak Gate.io’ya Usdt tranferini tamamlamış oluyoruz.


Yazımızda Binance’den Gate.io‘ya transfer işlemi nasıl yapılır, uygulamalı olarak anlatmaya çalıştık. Umarım yardımcı olabilmişizdir. Yorumlardan istediğinizi sorabilirsiniz. Bol kazanclar diliyorum.

Gate.io Binance