Nisan 6, 2021

Binance’den BtcTurk’e Transfer , Btc Usdt Xrp Resimli Anlatım

ile Herbirşeyden

Binance’den BtcTurk’e nasıl Btc , Usdt , Xrp ve diğer kripto paraları gönderebiliriz, resimlerle destekleyerek uygulamalı olarak anlatıyoruz. Yazımızda hem Usdt Hemde Btc Transferini ve transfer işlemi yaparken nelere dikkat etmemiz gerektiğini uygulamalı olarak ele alıyoruz. Binance’den BtcTurk’e yapılan transfer bizim için en güzel transfer şeklidir. Hem ülkemize para girişi oluyor hemde başarılı traderlerin sayısı artıyor. Hadi başlayalım.

Binance borsasında henüz hesap açmadıysak yaşam boyu geçerli referans kodu ile %20 ve + %25 kalıcı komisyon indirimli hesap nasıl açılır sayfamıza bakabilirsiniz. Ayrıca TrBinance borsasından referans kodu ile indirimli hesap nasıl açılır sayfasınada buradan gidebilirsiniz, TrBinance borsasından masrafsız olarak saniyeler içerisinde Binance borsasına kripto para gönderip cekebilir ve buradan TL’ye çevirip banka hesaplarımıza aktarabiliriz. TrBinanceden transfer için burayı , Binance’den Transfer için burayı tıklayabilirsiniz.

Binance’den BtcTürk’te Transfer

Binance’den BtcTurk’e transfer işlemi yapabilmek için önce BtcTurk’ün mobil uygulamasını açıyoruz. Buradan hangi kripto parayı göndermek istiyorsak o kripto paranın BtcTurk’te olan ve bize ait olan adresini hafızaya kopyalayacağız.

Binance’den BtcTurk’e Btc Transferi

Yukarıdaki resimlerde sırasıyla BtcTurk’teki Xrp , Usdt ve Btc adreslerinin nasıl hafızaya kopyalanacağı işaretli sekilde gösterdik. Xrp için bir işaret koymadık. Burada hem adresi hemde resimde Destination diye belirtilen Tag‘ı ayrı ayrı kopyalayacağız. Resimde gösterilen adresleri alabilmek için BtcTurk Uygulamasına giriş yaptığımızda alt menüden YATIR-ÇEK yazan menüye giriyoruz. Buradande yatırmak istediğimiz kripto parayı seçiyoruz. Resimlerdeki adres seçimlerinde transfer ücreti olarak en uygun olanları seçtik. Btc ve Xrp tranfer ücretleri sabit kalırken Usdt transferi için TRC20 ağını kullanarak transfer ücretini 20$ dan 1 dolara düsürdük. Tavsiye olarak bu seçenekler arasından en az maliyetli çekim ücreti XRP’ye aittir. O da 0.25 Xrp tutmaktadır. Şimdi Binance mobil uygulamasını açarak devam ediyoruz.

Binance’den BtcTurk’e Transfer

Binance mobil uygulamasından yukarıdaki resimde gösterilen rakamlara sırasıyla basarak çekim işlemine devam ediyoruz. En son olarak bastığımız ÇEKME tuşundan sonra karşımıza aşşağıdaki resimdeki gibi Spot cüzdanımızdaki çekilebilir kripto paraların listesi çıkacak.

Listemizden çekmek istediğimiz kripto paranın üzerine tıklayarak sonraki aşamaya geçiyoruz.

Burada örnek olarak 3 kripto paranın çekimini verdik. Xrp’yi çekim masrafı düsük diye özellikle ekledik. Şahsen ben biraz daha cimri olduğum için Xrp’ye verdiğim parayı bile çok görerek, genellikle çekimlerimi Trx ile yaparım. Şimdi sırasıyla anlatmaya başlayalım

Binance’den BtcTurk’e Xrp Tranferi

Binance’den BtcTurk’e Xrp Tranferi

Resimdeki Xrp Çekiminde Adres kısmına sayfanın başlarında gösterildiği gibi BtcTurk’te hafızaya kopyamalamış olduğumuz Xrp adresimizi yapıştırıyoruz. Ardından yine BtcTurk’e geçip orada Destination yazan kısımdaki numaralardan oluşan Tag adresini kopyalıyoruz ve Binance’deki Tag yazan kısma yapıştırıyoruz. Tutar kısmına çekmek istediğimiz mikrarı yazarak Çekme tuşuna basıyoruz. Bu transfer işlemi için Binance borsası bizden 0.25 Xrp komisyon kesti. Son aşma olarak Güvenlik Doğrulaması kısmından Sms ve Eposta kodlarını isteyerek ve gelen kodları ilgili kutucuklara yazarak BtcTurk’e Xrp tranferini tamamlamış oluyoruz.

Binance’den BtcTurk’e Usdt Transferi

Binance’den BtcTurk’e Usdt Transferi

Resimdeki Usdt Çekiminde Adres kısmına sayfanın başlarında gösterildiği gibi BtcTurk’te hafızaya kopyamalamış olduğumuz Usdt adresimizi yapıştırıyoruz. Adresimizi yapıştırdıktan sonra Binance borsası hemen altındaki kısmında TRC20 yazısı yazarak adresimizin TRC20 olduğunu doğruluyor. Eğer sizde TRC20 yazmıyorsa ya yanlış adresi kopyaladınız yada farklı bir hata oluştu. Burası çok önemli, lütfen dikkat. Hemen altınındaki Tutar kısmına cekmek istediğimiz miktarı yazarak Çekme tuşuna basıyoruz. Binance borsası Usdt transfer işlem ücreti olarak bizden 1 Usdt masraf alıyor. Son aşma olarak Güvenlik Doğrulaması kısmından Sms ve Eposta kodlarını isteyerek ve gelen kodları ilgili kutucuklara yazarak BtcTurk’e Usdt tranferini tamamlamış oluyoruz.

Binance’den BtcTurk’e Btc Transferi

Binance’den BtcTurk’e Btc Transferi

Resimdeki Btc Çekiminde Adres kısmına sayfanın başlarında gösterildiği gibi BtcTurk’te hafızaya kopyamalamış olduğumuz Btc adresimizi yapıştırıyoruz. Hemen altındaki yazan kısımda BTC yazısı belirerek BTC ağını kullanan adresimiz için otomatik olarak ağı tanıyor. Yine bir alttaki Tutar yazan kısıma çekmek istediğimiz Btc miktarını yazarak Çekim tuşuna basıyoruz. Binance borsası bizden Btc çekim masrafı olarak 0.0005 Btc komisyon kesiyor. Son aşma olarak Güvenlik Doğrulaması kısmından Sms ve Eposta kodlarını isteyerek ve gelen kodları ilgili kutucuklara yazarak BtcTurk’e Usdt tranferini tamamlamış oluyoruz. Bu işlemin tam tersi yani BtcTurk’ten Binance’ye transfer işlemini başka bir sayfamızda paylaştık. Göz atmak isterseniz buradan sayfamıza gidebilirsiniz.


Yazımızda Binance’den BtcTurk’e transfer işlemi nasıl yapılır, uygulamalı olarak anlatmaya çalıştık. Umarım yardımcı olabilmişizdir. Yorumlardan istediğinizi sorabilirsiniz. Bol kazanclar diliyorum.