Ağustos 10, 2021

Binance Vadeli işlemler yok mu oldu, Nasıl Aktif Edilir ? Burada

ile Herbirşeyden

Binance vadeli işlemler yok oldu. Binance mobil uygulamasında vadeli işlemler yok ,menüsü gözükmüyor. Binance vadeli işlemler menüsü birden bire ekrandan kaybolduysa endişe etmenize gerek yok. Bu durum tamemen Binance kripto para borsasının ülkemizle ilgili aldığı bir kara ile ilgili. Vadeli işlemler yok olduysa İşte çözümü ;

Binance mobil uygulaması 10 Ağustos 2021 Tarihi itibari ile Türkçe dil desteği seçeneklerim de vadeli işlemler gibi birçok seçeneği kaldırmak zorunda kaldı. Vadeli işlemler seçeneğini tekrar aktif bir şekilde kullanabilmek için yarlardan dil desteğini İngilizce ya da başka bir dil olarak değiştirebilirsiniz. Ülkemizdeki yasalar çerçevesinde kaldıraçlı işlemler in yasal olmaması ve SPK’nın izin verdi firmalar dışında başka firmaların bu işlemler etkisi olmaması sebebiyle Binance borsasının böyle bir kararı aldığını düşünüyoruz. İngilizcesi pek iyi olmayanlar için ilk başta biraz sıkıntılı olabilir ama daha önceden Türkçesini kullanan kullanıcılar için çok fazla bir sorun olacağını sanmıyoruz.

Binance vadeli işlemler

Çok sayıda Türk müşterisi olan Binance borsası Türkiye’de herhangi bir hukuki bir sorun yaşamamak için bu kararı aldığını düşünüyoruz. Binance borsası’nın konu ile ilgili bildirimini aşağıda paylaşıyoruz.


Türkçe Dil Desteği Kaldırılan Ürünler Hakkında Hatırlatma

Değerli Binance kullanıcımız,

Aşağıda belirtilen ürünlerden herhangi birinde açık pozisyonunuz bulunmakta ise, lütfen bu ürünler için artık Türkçe dil desteği sunulmayacağını göz önünde bulundurunuz.

  • Binance Leveraged Tokens (BLVT)
  • Options (Opsiyonlar)
  • Vanilla Options (Vanilya Opsiyonları)
  • Futures (Vadeli İşlemler)

Lütfen dikkat edin: 10/08/2021 günü saat 12.00 (TSİ) tarihinden itibaren platformumuz üzerinde Türkçe dili seçiliyken yukarıda adı geçen ürünler görüntülenemeyecektir ve kullanılamayacaktır. Mevcut token ve pozisyonlarınız bu durumdan herhangi bir şekilde etkilenmeyecektir.

Desteğiniz için teşekkürler!

Binance Ekibi


Binance borsasında henüz hesap açmadıysak yaşam boyu geçerli referans kodu ile %20 ve + %25 kalıcı komisyon indirimli hesap nasıl açılır sayfamıza bakabilirsiniz. Ayrıca TrBinance borsasından referans kodu ile indirimli hesap nasıl açılır sayfasınada buradan gidebilirsiniz, TrBinance borsasından masrafsız olarak saniyeler içerisinde Binance borsasına kripto para gönderip cekebilir ve buradan TL’ye çevirip banka hesaplarımıza aktarabiliriz. TrBinanceden transfer için burayı , Binance’den Transfer için burayı tıklayabilirsiniz.


Binance vadeli işlemler yok sorununun cevabını vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Herkese bol kazançlar diliyoruz.