Aralık 18, 2020

Binance Para Yatırma Binance’ye Papara , Bitcoin , Usdt Transferi Resimli Anlatım

ile Herbirşeyden

Türk Kripto para borsalarında Marjin ve kaldıraçlı işlemler SPK Mevzuatı gereğince yapılamadığı için bu işlemleri yapmak isteyen yatırımcılar yurtdışı borsalarda kazançlarını arttırmaya çalışıyor. Binance para yatırma ve çekme işlemi Önceden sadece Kripto para olarak yapılabiliyordu. Şimdi BBDK lisanslı Papara uygulaması sayesinde % 1 komisyon ile Türk lirası yatırabiliyoruz. Yazımızda papara uygulaması ve borsalar ile Binance’ye nasıl Türk lirası ve kripto para yatırılabildiğini ve nasıl çekilebileceğini resimlerle destekleyerek uygulamalı anlatmaya çalıştık.

Binance borsasında henüz hesap açmadıysak yaşam boyu geçerli referans kodu ile %20 ve + %25 kalıcı komisyon indirimli hesap nasıl açılır sayfamıza bakabilirsiniz.

Papara’dan Binance’ye Dolar Yatırma ?

Papara’dan Binance’ye dolar yatırma işlemi malesef yok ve Türkiye’deki herhangi bir kurumdan yapılamıyor. Papara’da dolar hesabı açabiliriz ama bu parayı Binance’ye dolar olarak yatıramayız. Binance dolar yatırabilmek için yurt dışı kaynaklı SilverGate bankasında hesabımız olması gerekiyor. Sadece bu bankadan dolar transferi kabul ediyor.

Binance Borsasına Masrafsız Para Yatırma ve Çekme

Aşağıda Binance borsasına para yatırmanın birçok seçeneği sizlerle paylaşıyoruz. TrBinance borsasının açılmasıyla , Binance borsasına masrafsız para yatırma ve çekme seçenekleri ortaya çıktı. TrBinance borsasında referans kodu kullanarak kalıcı indirimli bir hesap açmak için sayfamıza buradan gidebilirsiniz.

TrBinance borsasından Binance borsasına Türk Lirası transferi yapılamıyor ama bu borsaya Türk Lirası yatırarak ve Usdt’ye çevirerek Binance borsasına ücretsiz bir şekilde transfer edebiliriz. TrBinance borsasından Binance’ye nasıl transfer yapılır buradan sayfamıza gidebilirsiniz.

Binance borsasından para çekme işlemlerini ücretsiz bir şekilde yapmak içinde kripto paramızı TrBinance borsasına gönderip, buradan Türk Lirasına çevirerek banka hesaplarımıza çekebiliriz. Binance’den TrBinance’ye transfer işlemi nasıl yapılır sayfasına buradan gidebilirsiniz.

İçindekiler

1 ) Papara’ya Para (TL) Yatırma

2 ) Papara’dan Binance’ye TL Transferi

3 ) Ininal’dan Binance’ye Transfer

4 ) TrBinance”den Binance’ye Kripto Para Transferi ( Bu örnekle tüm kripto paralar gönderilebilir. )

5 ) BtcTurk’ten Binance’ye Usdt / BTC Transferi ( Bu örnekle tüm kripto paralar gönderilebilir. )

6 ) Paribu’dan Binance’ye Usdt / BTC Transferi ( Bu örnekle tüm kripto paralar gönderilebilir. )

7 ) Binance’den Papara’ya Para Çekme

8 ) Binance’den BtcTurk’e Btc / Usdt / Xrp çekme

9 ) Binance’den Paribu’ya Btc / Usdt / Xrp çekme

10 ) Binance Vadeli işlemler Rehberi Tüm işlemler

Papara’dan Binance’ye Para Transferi

Daha önce de Binance’nin Türk Lirası ile işlem yapma denemelerinde Akbank ile çalışmıştı. Akbank’tan direkt havale yaparak Türk Lirası yollayabiliyorduk ama bu dönem çok kısa sürdü. Bankacılık mevzuatlarından kaynaklı mı yoksa Türkiye’de Bitcoin işlemlerinin Kanuni bir altyapısı olmamasından mı kaynaklı bilemiyoruz.

Birance’nin oldukça fazla Türk müşterisi var ve bu Türk müşterilerini diğer 3. bir borsa aracılığı ile kripto para gönderme derdinden kurtarmak istiyordu. Müşteriler kripto para değil direkt TL yatırabilmeliydi. Tam bu noktada Papara uygulamasını keşfetti. Türkiye’deki kripto para borsalarının hemen hemen hepsi Papara ile çalışıyordu. Binance neden Papara ile çalışmasınki.

Papara’dan Binance’ye para aktarma işleminde artık Türk Lirası yollamak ve çekmek Kripto para yollamaya göre çok daha hızlı ve güvenilir bir şekilde işliyor. Buradaki Tek problem % 1 komisyon oranı. Bizde tam burada Papara hesabımızın olduğunu varsayarak Türk Lirası yollamayı Papara mobil uygulaması üzerinden anlatmaya başlıyoruz. Aşağıya kısayolunu vermiş olduğumuz sayfamızdan Papara hesabına nasıl TL yatırabileceğimizi gösteren linkten gidebilirsiniz. Bu adımı daha önce yaptıysanız ya da biliyorsanız atlayarak aşağıdan Binance’ye nasıl para yatırılır yazımıza devam edebilirsiniz.

Papara Hesabına nasıl TL yatırılır ilgili sayfa için resime TIKLA

Binance’ye Papara’dan Transfer ( TL )

Binance borsası Papara ile olan işlemlere son veriyor. Para transferi için TrBinance’yi kullanabilirsiniz. TrBinance referans kodu ile komisyon indirimli hesap açmak için burayı tıklayabilirsiniz.

Binance’ye para yatırmanın birçok yolu var önce TL yatırmayı anlatarak başlayalım.

Binance para yatırmak için Öncelikle Yukarıdaki resimdeki gibi Binance mobil uygulamasını açtıktan sonra daire içine almış olduğumuz 1 ile gösterilen Cüzdan sekmesine basıyoruz ardından daire içine aldığımız 2 ile gösterilen Spot yazısına basıyoruz. Spot yazısını bu ekranda görmediyseniz sayfayı biraz yukarıya doğru kaydırın.

Yukarıdaki resimdeki gibi Binance’deki Spot cüzdanımıza giriyoruz ve resimdeki daire içine alınmış Yatırma butonuna basarak devam ediyoruz. Karşımıza aşağıdaki resimde gösterildiği gibi yatırmak istediğimiz kripto ve yerel paraların listesi çıkıyor. Resimde daire içinde 1 ile gözüken Nakit sekmesini seçiyoruz. Daire içinde 2 ile gözüken arama kutucuğuna TRY yazarak çıkan sonuçtan daire içinde 3 ile gözüken yerdeki TRY’yi seçerek Binance’ye para yatırma işlemine devam ediyoruz.

Binance para birimi olarak Türk Lirası yatırmak için Papara uygulamasını kullanacağımız için aşağıdaki daire içine alınmış Papara seçeneğini seçerek sayfayı aşağıya doğru kaydırıyoruz.

Sayfanın aşağısına gelince aşağıdaki resimdeki resimde daire içerisinde 1 ile gözüken Miktar kısmına yatırmak istediğiniz TL miktarını yazıyoruz. Daire içerisinde 2 rakamı ile gösterilen Vatandaşlık Numarası yazan kısımana TC numaranızı yazıyoruz ve daire içerisinde 3 ile gösterilen Devam Et‘e basıyoruz. Aşağıdaki resimde Eğer fark ettiyseniz Papara uygulaması para transferi için % 1 komisyon alıyor. Örnekte 100 lirası yolladık ve bunun 1 lirasını komisyon olarak kesiyor. Eğer 1.000 TL yollamış olsaydık 10 lira işlem komisyonu kesecekti. Bu örneğe göre kendi yatıracağım miktarın komisyon hesaplamasını yapabiliriz. Bu komisyon ücreti tamamen Papara’ya gidiyor Binance’nin buradan bir geliri yok.

Binance Para Yatırma

Binance para yatırmak için bizi Papara uygulamasına yönlendiriyor. Burada aşağıdaki resimdeki gibi giriş bilgilerinizi girerek Papara hesabımıza erişiyoruz.

Binance Para Yatırma

Karşımıza çıkan yukarıdaki resimdeki gibi sayfada eğer Google veya Facebook ile giriş yapıyorsak onlardan birini yapmıyorsak telefon numaramızı, ardından çıkan sayfaya şifremizi giriyoruz. Son olarak Papara’dan gelen SMS kodunu yazarak Binance’ye para yatırma işlemini onaylama sayfasını yönlendiriliyoruz.

Yukarıdaki resimdeki gibi açılan Binance’ye para yatırma sayfayını onayladıktan sonra Papara mobil uygulaması bizi Binance’nin uygulamasına yönlendiriyor ve karşımıza aşağıdaki resimdeki gibi para yatırma işlemimizin Binance’ye ulaştığını bildiren bir sayfa karşılıyor ve daire içerisinde View Wallet Türkçesi ile cüzdana bak yazısına tıklayarak cüzdanımıza, Oradanda Spot cüzdanı seçerek Binance Spot cüzdanımıza yatırmış olduğunuz TL’nin hesabımıza geçip geçmediğini kontrol edebiliriz.

Papara hesabından Binance’ye TL yüklememiz yukarıdaki resimde gösterildiği gibi başarıyla gerçekleşti. Biz binanceye 100 TL yollamıştık bunun bir lirasını Papara komisyon olarak kesmişti. Önceden hesabımızda da 23 kuruş TL varmış buna 99 TL ekleyince 99 TL 23 kuruşumuz Binance Cüzdanımızda görünüyor. Binance cüzdanında bulunan yatırmış olduğumuz TL ile istediğimiz Kripto parayı alabilir, Binance vadeli işlemler cüzdanına transfer ederek kaldıraçlı işlemler yapabilir ve almış olduğumuz Kripto parayı istediğimiz cüzdana transfer edebiliriz.

Ininal’dan Binance’ye Transfer

Ininal’dan Binance’ye TL transferi nasıl yapılır, resimlerle destekleyerek uygulamalı olarak basķa bir sayfamızda paylaştık. Sayfamıza gitmek isterseniz alttaki linki tıklayabilirsiniz.

Ininal’dan Binance’ye Transfer , Resimli Anlatım

TrBinance’den Binance’ye Transfer

TrBinance borsasının açılmasıyla Binance’ye para transferi oldukça kolaylaştı. Türk Lirası gönderme işlemi malesef yapılamıyor çünkü böyle bir seçenek şimdilik yok. Kripto para transfer işlemleri için bizim yerli kripto para borsaları da TrBinance borsasıda ücret almıyor. Burada kripto para gönderme işlemlerindeki avantajımız ağdaki onay ve bekleme süresinin olmaması. Her şey saniyeler içinde gerçekleşiyor. TrBinance borsasından Binance’ye nasıl transfer yapılır , öğrenmek için alttaki linki kullanabilirsiniz.

Türk Bitcoin Borsalarından Binance Para Transferi

Yazınıma başlamadan önce Google aramalarından Herbirseyden.com sitemizi hangi aramalar ile bulduğumuzda biraz göz gezdirdim. Paribu’dan Binance’ye TL aktarma ve BtcTurk’ten Binance’ye TL aktarma cümlelerinin çok arandığını fark ettim. Arkadaşlar Paribu’dan yada BtcTurk’ten Binance’ye TL aktaramayız. Çünkü Türk lirası bir Kripto para olmadığı için ancak bankalar arası transferde kullanabiliyoruz. Binance’ye TL aktarmak için Papara uygulaması ve AdvCash dışında başka bir seçeneğimiz yok.

BtcTurk’ten Binance’ye Usdt Btc Aktarma Nasıl Yapılır ?

Bu konu hakkında BtcTurk’ten Binance’ye nasıl Usdt yada diğer Bitcoin gibi Kripto paraları transfer edebileceğimize dair yazımızı aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

BtcTurk’ten Binance’ye Coin Transferi

Paribu’dan Binance’ye Usdt Btc aktarma Nasıl Yapılır ?

Paribu‘da BtcTurk gibi Türkiye’nin en büyük Kripto para borsalarından birisi. Gönül isterdi ki bu Kripto paraları Binance’ye transfer etmek yerine Kendi ülkemizin borsalarında kaldıraçlı işlemler de kullanabilmek. Yazımızın başında belirttiğimiz gibi SPK mevzuatları kaldıraçlı işlemlere sınırlama getirdiği için bu işlemleri yurtdışı borsalarında ve Genellikle dünyanın en büyük Kripto para Borsası olan Binance’de yapıyoruz. Daha önceden sitemizde yazmış olduğumuz Paribu’dan Binance’ye nasıl Usdt transfer ederiz adlı yazımızı aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz. Aynı örneği kullanarak Usdt dışında Bitcoin ve diğer Kripto paraları da gönderebilirsiniz.

Binance’den Papara’ya Para Çekme

Binance’ye para yatırma işlemini başarıyla sonlandırdık Peki paramızı nasıl çekeceğiz ? Binance den Papara’ya Türk Lirası transfer edebiliriz nasıl yapacağımızı öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.


Binance’den BtcTurk’e Btc , Usdt , Xrp Çekme

Binance borsasından BtcTurk borsasına nasıl Btc,Usdt ve Xrp çekilir resimlerle destekleyerek başka bir sayfamızda paylaştık. Altaki linkten sayfamıza gidebilirsiniz.


Binance’den Paribu’ya Btc , Usdt ve Xrp transferi nasıl yapılır , Resimlere destekleyerek uygulamalı olarak başka bir sayfamızda paylaştık. Sayfaya gitmek isterseniz alttaki linki tıklayabilirsiniz.


Binance Vadeli işlemler yada diğer ismiyle Binance futures nasıl kullanılır ? Vadeli işlemler ve Opsiyon işlemleri için ayrı bir sayfa yaptık. Aşşağıdaki linkten sayfaya gidebilirsiniz.

Binance Opsiyonlar nedir nasıl kullanılır , bunuda ayrı bir sayfada ele aldık. Opsiyonların farklı bir çeşidi olan Binance Müsabaka yakında hizmete girecek. Müsabaka hizmete girince onuda sayfamıza ele alacağız. Opsiyonlar ve Müsabaka’yı yatırımcılara kumara benzediği için tavsiye etmiyoruz.


Yazımızda nasıl Binance para aktarma işlemi yapılır anlatmaya çalıştık. Umarım yardımcı olabilmişizdir. Herbirseyden.com siitesinde kripto paralar hakkında yatırımcıları bilgilendiren bir çok sayfa var. Binance nasıl kullanılır veya Türkiye’de hizmet veren diğer Kripto para borsaları merak ediyorsanız burayı tıklayabilirsiniz.