Haziran 28, 2020

Binance nasıl kullanılır ? Resimli anlatım ile tüm işlemler…

ile Herbirşeyden

Binance nasıl kullanılır ? Resimli anlatım ile Bitcoin , Altcoin gönderme ve çekme. Hesap nasıl açılır, Bitcoin nasıl alınır , nasıl satılır? ince ayrıntılarına girerek bu makalemizde anlatmaya çalıştık. Dünyanın en büyük Kripto para borsasını tanıyalım.

Borsa, Foreks gibi Geçmişi olanlar için kullanması kolay ve Bitmex gibi karışık bir arayüzü olmayan Dünyanın en büyük kripto para borsası. Aramızda yeni başlayanlar ve bu konu hakkında pek bilgisi olmayanlar olabileceğini düşündüğümüz ve bu konu hakkında Türkçe kaynağında az olduğundan yazmaya karar verdik. Eğer Bitcoin hakkında fazla bilgi sahibi değilsek Bitcoin nedir adlı yazımıza bakabilirsiniz. Ya da daha önce Bitcoin almamışsak Türk borsaları aracılığı ile Bitcoin nasıl alınır sayfamıza da bakabilirsiniz.

Borsalarda alım satım işlemleri yapmak oldukça stresli bir iştir. Güvenip paramızı gönderip istediğimiz zaman çekebileceğimiz, bize hayırdır ne oldu niye paranı çekiyorsun demeyecek, ( malesef böyle firmalar var) yanlış yapmayan, paramızın kontrolünün tamamen bizde olduğu, işini hakkıyla yapan ve bu özellikleri ile dünya devi olan Binance’den bahsedeceğim.

Yukarıda Binance hakkında yazdığım güzel şeylerden sonra bu yazıyı okuduğunuza göre Kripto para işinde yenisiniz.Bu piyasa tam anlamıyla kurtlar sofrası. Trendin gün icinde bile defalarca değiştiği, Ani ve hızlı harekler ile yatırımcısının başını döndüren, teknik analizin çoğu zaman işe yaramadığı , tecrübesiz kullanıcıların uzak duması gereken bir piyasa. Eğer sizde yeniyseniz bu sayfayı kapatın ve kendinize yapılacak daha güzel şeyler bulun. Kripto paralar diğer yatırım araçları gibi değil ani kayıplar yaşayabilirsiniz. Tabi terside olabilir. Ayrıca Kaldıraçlı borsalar arasında ünlü bir yere sahip BitMEX nasıl kullanılır merak ediyorsanız burayı diğer kaldıraçlı Bitcoin borsaları için de burayı tıklayabilirsiniz.

içindekiler

  • 1 Binance hakkında
  • 2 Binance nasıl Hesap nasıl açılır ?
  • 3 Hesabıma nasıl para yatırabilirim ?
  • 4 Binance nasıl alım satım işlemleri yapılır ?
  • 5 Binance vadeli işlemler nasıl kullanılır ?
  • 6 Binance opsiyonlar nasıl kullanılır?
  • 7 Binance’den paramızı Papara’ya yada diğer borsalara nasıl çekeriz ?

1 Binance hakkında

Binance, 2017 yılında Çin’de Changpeng Zhao ve Yi He tarafından kuruldu . O ve Zhao , kripto borsasını kurmaya karar vermeden önce OKCoin borsasında çalıştılar.

Çin hükümeti kripto para ticareti yasaklandıktan sonra şirket Eylül 2017’de Çin’den ayrılmak zorunda kaldı. O zamandan beri Japonya ve Tayvan’da ofisleri vardı. Şu anda merkezleri Malta’da bulunuyor.

Binance güvelilirmidir ?

Dünyanın en büyük borsasına paranızı yollarken,tutarken ve çekerken güvenebiliriz. Dünyanın her yerinden çeşitli büyüklükte sayısız yatırımcının işlem yaptığı bu borsada bizde güvenle işlem yapabiliriz. Burada önemli olan iki faktörlü koruma kullanarak kendi hesabınızın güvenliğini kendimiz sağlamamız. Ayrıntı için tıkla

2 Binance Nasıl Hesap Açılır ?

Binance”de hesap açmak için sadece bir e-posta hesabı yeterlidir. Sonrasında hesabımızı doğrulayarak limitleri arttırabiliriz.

Binance işlem yapabilmek için Öncelikle bir hesabımız olmalı Bunun için size referanslı link ve referanssız link olmak üzere iki link vereceğim. Referanslı linki kullanırsınız binance de yapmış olduğumuz işlemlerden %20 indirim alırsınız.

Binance Hesap Referans linkini El ile yazmak istiyorsanız DIWNUBMC

Kayıt için referanslı link %20 komisyon indirimli ( Komisyon ödemeleri için Bnb coin tercih edilirse ek %25 komisyon indirimi daha kazanılır. İkisi birden kullanılırsa oran %45’e çıkıyor. Binance Spot, Vadeli işlemler ve Binance Pool ortak kullanımlı referans kodu) Detaylı anlatım burada

Kayıt için referanssız link

Eposta ve şifremizi giriş yaptıktan sonra 18 yaşından büyüğüm ve binance kullanım koşullarını kabul ediyorum tıkına basarak devam ediyoruz. Bu aşamadan sonra eposta adresimizi doğrulamak için bize göndermiş olduğu kodu yazmamızı isteyecek.

Doğrulama kodunu yazdıktan sonra Kimlik doğrulama işlemi yapana kadar limitli bir şekilde hesabımızı açmış oluyoruz. Artık binance borsasını kullanabiliriz.

Bizi böyle bir hoş geldin ekranı karıştırdıktan sonra sağ üst köşede görmüş olduğunuz panoya git tuşuna basarak hesabımıza gidebiliriz.

2FA ( 2 Faktörlü Koruma ) Etkinleştir

Bu aşamadan sonra yatırımımızın güvenliği için çok önemli olan 2FA yı etkinleştirmemizi isteyecek.

Bilgisayar Korsanları tarafından birikimlerimizin çalınmaması için 2FA yı etkinleştirelim. Google doğrulama hakkında bilgi sahibi değilsek cep telefonu numaramızı girerek hesabımıza giriş yaptığımızda aynı bankalarda olan sistem gibi doğrulama kodu yollamasını isteyebiliriz.

3 Binance Hesabıma nasıl TL Yada Bitcoin Yatırabilirim ?

Hesabına para transferi yapmanın iki yolu var. İlk yol Binance’ye TL aktarma. TL aktarma işini Papara ya da AdvCash sayesinde yapabiliyoruz. Binanceye para transferi yapmanın 2. yolu Türk borsaları aracılığıyla Kripto para transferi.

Binance Nasıl TL , Bitcoin Transferi Yapabilirim ?

Aşağıda da Papara’dan Binance’ye TL transferini ve Türk borsaları aracılığıyla Usdt , Bitcoin , Ethereum gibi Kripto paraları transfer edebilmeyi nasıl yapabileceğimizi ayrıntılı bir şekilde resim resim anlatmaya çalıştık.. Türk borsalarına Banka havalesi veya farklı yollar ile TL yatırıabiliyoruz ve Kripto paramızı alarak binanceye transfer edebiliyoruz.

Aşağıdaki linkini verdiğimiz sayfamızda Binance’ye Papara kullanarak nasıl TL aktarılacağını ve Türk borsalarından Paribu ve BtcTurk ile nasıl Binance’ye Kripto para transferi yapılabileceğini ayrıntılı bir şekilde resimlerle destekleyerek anlattık.

Türkiye’de Hizmet Veren Diğer Türk Borsaları

Türk Bitcoin Borsaları için Tıkla

Türk Borsalarından Binance’ye Kripto Para Transferi

Yukarıda linkini verdiğimiz Türkiye’de hizmet veren kripto para borsaları arasından Paribu ve Btctürk ile Binance borsasına nasıl Usdt yollayabiliriz sitemizde resimlerle destekleyerek daha önce anlatmıştık. Aynı mantığı kullanarak Btc yada Ethereum gibi kripto paralarında Binance borsasına gönderebilirsiniz.

Paribu’dan Binance’ye Usdt Transfer nasıl yapılır sayfasına gitmek için tıkla

BtcTurk’ten Binance’ye Usdt Transfer nasıl yapılır sayfasına gitmek için tıkla

TrBinance’den Binance’ye Transfer için alttaki linki tıklayabilirsiniz.

TrBinance’den Binance’ye Transfer , Resimli Anlatım

4 Binance nasıl alım satım işlemleri yapılır ?

Binancede kripto para alım satımı için 4 farklı seçenek vardır.

1 Binance nasıl kripto para alım satımı yapılır

2 Binance Marjin işlemleri

3 Binance Vadeli işlemler

4 Binance Opsiyonlar

Binance borsasında nasıl kripto para alınır , satılır

Binance de kripto para almak için Binance uygulamasından aşağıdaki resimdeki gibi sırasıyla 1 ‘Piyasalar’ a basarak market işlemleri sekmesine geçiyoruz. 2 ‘Fiat’ sekmesiyle Usdt kullanarak işlem yapacağımız Kripto para marketinin olduğu bölüme geçiyoruz. Burada örnek olarak alışverişte BTC / USDT kullanacağımız için ok ile 3″ün gösterdiği gibi BTC / USDT yi seçiyoruz.

llk Bitcoinimizi almamıza bir adım kaldı oda emiri girip onaylama. Buradada çeşitli emir türleri devreye giriyor.

Limit Emri

İşlem yapmak istediğiniz market fiyatını kendimizin belirlediği emir tipi. Örneğin 1 bitcoin almak istiyoruz ama o anki market fiyatından degilde daha aşağılardan. Örnekteki gibi Bitcoinin market fiyatının 9438 Usdt olduğunu varsayarsak ve bizde bunu bu fiyatin altında mesela 9380 den almak istersek bu ‘Limit Teklifi’ emir olur.

Piyasa Teklifi

Çok kısa aciklamak gerekirse o anki degisken market fiyatı ne olursa o fiyattan al islemine “Piyasa Teklifi’ denir.

Stop – Limit Emri

Adından da anlaşılabileceği gibi zarar durdurma ve kâr alma fiyatlarının emrinin verildiği emir türüne Stop-Limit emri denir. Stop Limit emrini uygulamalı bir şekilde resimlerle destekleyerek başka bir sayfamızda nasıl kullanılacağını anlattık. Dilerseniz buradan sayfamıza gidebilirsiniz.

OCO Emri

Order Cancel Ordet yani Emir iptal eder diğer emiri. Buradaki amaç vermiş olduğumuz iki adet ‘Limit’ emirden biri gerçekleşirse diğer verilen emie iptal olur.

Yukarıdaki emir türlerinden uygun olanı seçtikten sonra kripto para alım işlemimizi yapabilir ve ‘Cüzdan’ sekmesinde varlıklarımızın toplamını görebilir başka cüzdanlara transfer edebiliriz.

5 Binance Vadeli İşlemler

Binance Vadeli işlemler yada diğer ismiyle Binance futures nasıl kullanılır ? Binance nasıl kullanılır sayfası çok uzun bir sayfa olacaktı. Vadeli işlemler ve Opsiyon işlemleri için ayrı bir sayfa yaptık. Aşşağıdaki linkten sayfaya gidebilirsiniz.

6 Binance Opsiyonlar

Binance Opsiyonlar nedir nasıl kullanılır , bunuda ayrı bir sayfada ele aldık. Opsiyonların farklı bir çeşidi olan Binance Müsabaka yakında hizmete girecek. Müsabaka hizmete girince onuda sayfamıza ele alacağız. Opsiyonlar ve Müsabaka’yü yatırımcılara kumara benzediği için tavsiye etmiyoruz.

7 Binance den Kripto Paramızı Yada Papara’ya TL Nasıl Çekeriz ?

Kripto paramızı başka bir cüzdana nasıl çekeriz yada Türk Lirasına nasıl çeviririz. Bunun için Binance uygulamasından ‘Cüzdan’ sekmesine girip ‘Çekme’ buttonuna basıyoruz. Karşımıza elimizde meccut olan kripto paraları listesi çıkıyor. Buradan çekmek istediğimiz kripto parayı seçip çekmek istedigimiz miktarı yazıyoruz.

Yukarıdaki resimde örnek olarak 1 Bitcoin çekme talebini ve 0.0004 Bitcoin çekim masrafı olduğunu görüyoruz. Bitcoin yollarken ve çekerken çekim masrafı gerçekten yüksek oluyor profildeki miktarın karşılığı 3.5 Amerikan dolarına denk geliyor ama diğer Kripto paralarda Bu ücret Türk lirası ile 10 kuruşun altına bile inebiliyor. Bu yüzden bu borsalarda çekim yapanlar genelde diğer Kripto para birimleri ile çekim işlemlerini gerçekleştiriyorlar.

Çekmek istediğiniz miktarı yazdıktan sonra hemen altında bulunan adres kısmına alıcı hesabımız olan ya da göndermek istediğimiz Bitcoin cüzdan adresini yazıyoruz. Örneğin buraya Paribu gibi Türk borsalarından Almış olduğumuz Bitcoin cüzdan adreslerinizi yazarak bu adreslere transfer edebiliriz. Transfer gerçekleştikten sonra bu borsalardan satarak Türk lirasına çevirebilir ve Banka hesabımıza çekebiliriz.

Binance borsası 2020 yılından itibaren İtibari para olarak Türk Lirası ile işlem yapmaya başladı. Artık Türk lirası çekim yapabiliyoruz. TL Yatırma ve çekme işlemleri için Türkiye’deki Papara uygulaması ile çalışmakta Papara’ya nasıl Türk Lirası çekeriz öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz. Binance nasıl kullanılır anlatmaya çalıştık Umarım yardımcı olabilmişizdir.