Haziran 8, 2020

2020 yılının için en İyi 8 Bitcoin ve altcoin madencilik yazılımları

ile Herbirşeyden

işte 2020 yılının en iyi Madencilik yazılımları Araştırdık. Geçmiş yıllarda olduğu yeni sürümleri ile bazı madencilik programları yine listelerin üst sıralarında. İşte en iyileri

1. CGMiner

Kripto topluluğu genellikle dikkate nedeniyle büyük bir çok yönlülük pazardaki en iyi Bitcoin madenciliği yazılımı olmaya CGMiner. CGMiner açık kaynak kodlu ve C dilinde yazılmış, Mac, Windows ve Linux’ta çalışır ve üç tür madencilik donanımı ile uyumludur: GPU, FPGA ve ASIC.

Madencilik yazılımı, yeni blokların gelişmiş tespiti, uzaktan arayüz yetenekleri ve sıfır gecikmeyle herhangi bir boyuttaki bir karma oranına ölçeklendirme yeteneği gibi bir ton başka faydaya da sahiptir.

2. BFGMiner

Tıpkı CGMiner gibi, BFGMiner de C dilinde yazılmıştır, böylece Mac, Windows ve Linux gibi çoğu işletim sisteminde çalışabilir. Modüler yazılım madencisi, FPGA ve ASIC gibi madencilik donanımlarıyla da uyumludur.

BFGMiner’ın en iyi avantajlarından bazıları, Scrypt ve SHA256d gibi popüler madencilik algoritmalarını aynı anda hash etme ve aynı anda birden fazla kripto para birimi çıkarma yeteneğidir. Diğer kullanışlı özellikleri arasında entegre overclock, tam izleme ve fan hızı kontrolü bulunmaktadır.

3. EasyMiner

EasyMiner, CGMiner ve BFGMiner gibi madencilik yazılımları için GUI tabanlı, açık kaynaklı bir ön uç yazılım yükseltmesidir. Yükseltme size temiz bir kullanıcı arayüzü sağlar ve kripto para cüzdanınızla entegre olabilir. Ayrıca, Bitcoin, Litecoin ve diğerleri gibi çeşitli kripto paraları madencilik yapmanıza izin verir, ancak yalnızca Windows işletim sistemi ve ASIC madencilik donanımı ile.

EasyMiner ile kripto para madenciliği yapmaya başladığınızda, sizi Litecoin madenciliği için stratum havuzuyla ayarlayan “Moneymaker” modunu veya kendi havuz tipinizi, istediğiniz kripto para birimini seçmenizi sağlayan “Solo” modunu seçebilirsiniz. ve seçtiğiniz kripto para birimiyle ilişkili özel karma algoritmaya.

4. BitMinter

EasyMiner’e benzer şekilde, BitMinter GUI tabanlı, açık kaynaklı bir madencilik yazılımıdır. Ancak çok yönlülüğü onu EasyMiner’den ayıran şeydir – Windows, Mac ve Linux’ta çalıştırabilirsiniz ve GPU, FPGA ve ASIC gibi madencilik donanımlarıyla da uyumludur.

Bitcoin’i BitMinter ile çıkarmak için, aslında 2011’den beri 450.000’den fazla kullanıcısı olan bir hesaba kaydolmuş olan Bitcoin madencilik havuzuna katılmanız gerekiyor. kullanıcıları için Bitcoin madenciliği yapmak ve daha yüksek ödemeler kazanmak.

5. BTCMiner

BTCMiner, 142.315 kullanıcısı olan bulut tabanlı bir madencilik yazılımıdır. Bitcoin cüzdanı ve adresi, FPGA madencilik donanımı ve internet bağlantısı olan herkes, yazılımdaki kripto para birimini kullanabilir.

BTCMiner’ın en havalı özelliklerinden biri, dinamik frekans ölçeklendirmesinin hata ölçümüne dayanmasıdır;

BTCMiner ayrıca madencilik yazılımını Xilinx yazılımı veya lisans olmadan çalıştırmanıza izin veren güç tasarrufu modu, aşırı ısınma koruması ve kullanıma hazır Bitstream gibi diğer harika özelliklere de sahiptir.

6. DiabloMiner

DiabloMiner, hızlı bir şekilde karma hesaplamalar yapmak ve kullanıcıları için sınırsız miktarda madencilik havuzunu desteklemek için OpenCL çerçevesini kullanır.

Madencilik yazılımı GPU madencilik donanımı ile uyumludur ve Mac’te çalışır, ancak mevcut Nvidia sürücülerinden veya ATI Stream SDK 2.1’den herhangi birine sahipseniz, herhangi bir işletim sisteminde çalışır. Ayrıca solo veya havuz madenciliği yapma seçeneğiniz de vardır.

7. MultiMiner

Sezgisel grafik arayüzü ile kullanımı en kolay madencilik yazılımı olarak kabul edilen MultiMiner, aynı zamanda en çok yönlü yazılımlardan biridir. Windows, Mac ve Linux’ta çalıştırabilir, sorunsuz bir şekilde bir madencilik donanımından diğerine geçiş yapabilir ve farklı kripto para birimi türlerini benimsemek için kullanabilirsiniz.

MultiMiner’ın en gelişmiş avantajlarından biri, ortalama karma gücü ve bağlı olduğu havuz gibi madencilik donanımınızın ayrıntılarını otomatik olarak tarama ve algılama yeteneğidir.

Madencilik yazılımı ayrıca herhangi bir zamanda en karlı veya en düşük zorluk dereceli kripto para birimini otomatik olarak benimseme seçeneği sunabilir ve hatta öngörülen kârınızı bile görüntüleyebilir.

8.  Awesome miner

Awesome Miner, aynı anda birden çok madencilik donanımını işleyebilen, 25’ten fazla madencilik motorunu destekleyen, her popüler madencilik algoritmasıyla uyumlu olan ve aynı anda birden çok madencinin havuzunu yönetmenizi sağlayan sağlam bir madencilik yazılımıdır.

Madencilik yazılımı ayrıca, donanımınızın sıcaklığını ve durumunu gösteren bir gösterge tablosuna sahiptir ve bu da ilerlemesini ve sağlığını izlemenizi sağlar. Awesome Miner Windows üzerinde çalışır, ancak herhangi bir bilgisayar ve işletim sisteminde web sürümüne erişebilirsiniz.